strona główna
  misja naszej szkoły
  historia szkoły
  patron naszej szkoły
  muzeum regionalne
  galeria zdjęć
  grono pedagogiczne
  nasi absolwenci
  hymn szkoły
  foldery szkoły
  kawiarenka
  radiowęzeł
  dokumenty szkolne
  co dalej Gimnazjalisto?
  Wiarygodna szkoła
  akcja "Szkoła z klasą"
  happeningi, ogniska, imprezy
  sport, UKS "AS" Zakrzew
  projekty, konkursy
  gazetka "Szuflada"
  gość miesiąca
  wolontariat
  uroczystości szkolne
  nasza miejscowość
  nietypowe lekcje
  wycieczki, zielona szkoła
  edukacja obywatelska
  samorząd szkolny
  świadkowie historii
  Wieści
  dla rodziców
  kontakt
 
Happeningi, ogniska, imprezy

Rok 2016/2017

Rajd integracyjny klas pierwszych do Taczowa

1a - wychowawca Dorota Pawlikowska 1b - wychowawca Małgorzata Koprowska
1c - wychowawca Krzysztof Bartold 1d - wychowawca Edyta Maj

więcej zdjęć na facebook 


Rok szkony 2015/2016

Zlot Gwieździsty - Domaniów 2016

Ponad 300 osób wzięło udział w Rowerowym Zlocie Gwieździstym, który zorganizował już po raz 13-sty Związek Gmin Radomka. Rowerzyści wyruszyli z sześciu gmin leżących nad Radomką aby spotkać się nad zalewem w Domaniowie. Nasi uczniowie z PG nr 1 im H. Sienkiewicza bardzo chętnie uczestniczą w rajdzie - pod opieką nauczycieli wyruszyło do Domaniowa około osiemdziesięciu chłopców i dziewcząt. Tam czekał na nich ciepły posiłek oraz atrakcyjne konkursy i zabawy sprawnościowe. Wytypowani uczniowie brali udział w konkursie wiedzy na temat Związku Gmin Radomka, konkursie wiedzy o Powiecie Radomskim i zabawach sprawnościowych. Imprezie towarzyszyły pokazy akrobatyki rowerowej.
Wyjątkowo w tym roku nie dopisała pogoda, ulewny deszcz spowodował skrócenie konkursów i tym samym całej imprezy.  Mimo, że przemoczeni, uczniowie wrócili w świetnych humorach do szkoły, nikt nie narzekał - wręcz uznali deszcz za jedną z atrakcji.
Rowerowy Zlot Gwieździsty integruje środowiska gminne Związku, przybliża walory turystyczne gmin oraz popularyzuje podróżowanie jednośladami jako jedną z form rekreacji ruchowej oraz środek bezpiecznego i ekologicznego transportu. Promuje utworzoną w 2004 roku sieć 287 km turystycznych szlaków rowerowych, które znajdują się na terenie Związku.

więcej zdjęć na facebook


Bal gimnazjalny 2016

więcej zdjęć na facebook


Rajd rowerowy klasy 2c po naszej małej ojczyźnie


Bezpieczna Droga do Szkoły

Od 2002 r. Samorząd Województwa Mazowieckiego wspiera działania edukacyjne w zakresie wychowania komunikacyjnego w szkołach podstawowych i gimnazjach. W związku z tym, z inicjatywy Marszałka Województwa Mazowieckiego w ramach samorządowego zadania z zakresu bezpieczeństwa publicznego organizowany jest program "Bezpieczna droga do szkoły" popularyzujące naukę przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.
W dniu 30 maja uczniowie klas pierwszych  i drugich Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Zakrzewie mieli możliwość wzięcia udziału w programie "Bezpieczna droga do szkoły". Gimnazjaliści obejrzeli m.in. film ".tak chcę być bezpieczny", który był wstępem do pogadanki  z policjantami na temat bezpieczeństwa na drodze. Uczniowie mieli możliwość przejechać się po torze rowerowym zorganizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu. Ogromną atrakcją było spotkanie z kierowcą rajdowym - Bartkiem Czwartoszem, który zaprezentował samochód rajdowy oraz przedstawił zasady bezpiecznego zachowania się w różnych  sytuacjach na drodze. Młodzież mogła spróbować swoich sił na symulatorze jazdy jednośladem.
Każdy z uczestników dostał zestaw BRD w skład, którego weszła odblaskowa smycz, opaska, zawieszka oraz pas naramienny. Upominki wręczyli zaproszeni goście: V-ce Marszałek Sejmiku Mazowieckiego Rafał Rajkowski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu Dariusz Piątek i wójt gminy Zakrzew Sławomir Białkowski.

więcej zdjęć na facebook


Dzień czekolady w kl. 1a

To jedno z najprzyjemniejszych i najsłodszych świąt w całym roku - równie smaczny jest chyba tylko Tłusty Czwartek. Jak uczcić ten dzień? Uczniowie klasa 1a na przykład wyjątkowo zapomnieli o kaloriach i delektowali się czekoladami: mlecznymi, gorzkimi, z orzechami... Czekolada pełna jest magnezu i wprawia w dobry nastrój.


Dzień Otwarty

Więcej zdjęć na naszym profilu na facebooku


Miłość wisi w powietrzu

Więcej zdjęć na naszym profilu na facebooku


Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść nie prowadzą do niczego dobrego. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy,  a nie zbrojny.Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie "hallo" (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Kim jest człowiek życzliwy? Słownikowa definicja mówi, że to osoba nastawiona przychylnie do innych, ciesząca się z ich sukcesów, dobra i serdeczna 21 listopada to dzień, kiedy bardziej niż zwykle powinniśmy okazywać innym życzliwość, choć tak naprawdę przesłanie akcji jest proste - bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. W 24 listopada 2015 roku uczniowie klasy IIIB przygotowali akademię z Dnia Życzliwości. Jak wiemy w ten dzień , w naszym kraju każdy stara się stwarzać miłą i sympatyczną atmosferę. Idąc ulicą, uśmiechamy się do napotkanych przechodniów. Uczniowie starali się przekazać nam wszystkim, jak w naszym życiu ważne jest bycie miłym i uprzejmym dla innych. Pod opieką Pani Maj i pani Słowik oraz pani pedagog Anny Włodarczyk uczniowie przygotowali krótką pantomimę, która dała nam wszystkim do myślenia i udowodniła, że warto być życzliwym nie tylko w ten dzień, ale także we wszystkie następne. Pod kierunkiem Pani Woźniak powstał krótki film dokumentalny z udziałem uczniów i pracowników szkoły pt "Życzliwości nigdy za wiele". Pan Piotr Wątorski był koordynatorem i pomysłodawcą drzewka życzliwości , jak również "babeczek z aforyzmami". Bycie miłym i życzliwym może dać wiele szczęścia, a na tym chyba najbardziej nam zależy. 

Klaudia Piasek i Wiktoria Pogodzińska klasa IIIB


Dzień Chłopaka w 1a


Rajd integracyjny klasy 2d

15 wrzesnia 2015 roku klasa 2d wyruszyła na rajd rowerowy po Naszej Małej Ojczyźnie. Dziewczęta przygotowały dla chłopców niespodziankę w formie ogniska i smażonych kiełbasek, było bardzo miło i przyjemnie. Panowie chwalili się swoimi umiejętnościami jazdy na rowerach. Gratulujemy formy.

 


Rajd integracyjny klas pierwszych

Nie ma lepszego sposobu na to, aby lepiej poznać się i zaprzyjaźnić, jak wspólna wycieczka, zabawa i ognisko. W tym roku wychowawcy klas pierwszych zabrali swoich podopiecznych na Rajd Integracyjny do Taczowa. 
Pogoda, typowo wakacyjna, wręcz upalna, zagrzewała młodych gimnazjalistów do wesołej zabawy. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali na ten dzień rozgrywki sportowe, czyli turniej piłki nożnej oraz zabawę w "dwa ognie". Przedstawiciele poszczególnych klas dzielnie walczyli o zwycięstwo i dyplom dla najlepszej drużyny. Zachęcani gromkimi okrzykami przez swoich kolegów, nie żałowali energii i siły. Zwycięstwo przypadło oczywiście klasie sportowej czyli IC. Po wspólnej zabawie przyszedł czas na posiłek i kiełbaskę prosto z ogniska. Starczyło dla wszystkich, pożywiły się nawet okoliczne koty i zwabione przyjemnym zapachem psy. Ostatnim punktem programu było przeciąganie liny, czyli znowu pojedynek klas. Ta zabawa wywołała dużo pozytywnych emocji i jeszcze więcej radości. Doping kolegów i wychowawców był tak duży, że zawodnicy wyciskali z siebie "siódme poty" w nadziei na pokonanie przeciwnika. Tutaj bezkonkurencyjne okazały się klasy Ib i Id. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy. 
Jak na prawdziwy rajd przystało, do Zakrzewa wróciliśmy na piechtę. Zmęczenie dało o sobie znać, ale dobry humor nikogo nie opuszczał. Łapiąc ostatnie promienie słońca, nasi nowi uczniowie zasłużenie i marszowym krokiem wstąpili w szeregi Braci Gimnazjalnej. Teraz wypada nam tylko wszystkim życzyć wielu niezapomnianych chwil w naszej szkole i POWODZENIA!

 


ROK SZKOLNY 2014/2015

STOP PRZEMOCY

"Stop przemocy", "Nie krzycz-przytul'', "Nie hejtuje!''  to tylko niektore z hasel, jakie miala na transparentach mlodziez z Gimnazjum w Zakrzewie, w dniu 10.06.2015r.
Po raz drugi uczniowie naszej szkoly zorganizowali happening ,ktory byl wyrazem protestu przeciw patologiom spolecznym- alkoholizmowi, przemocy domowej i rowiesniczej, narkomanii. Blisko 300 uczniow wraz z calym gronem pedagogicznym przemaszerowalo ulicami do centrum Zakrzewa, stanowczo manifestujac swoj protest przeciw zlu, przemocy i nalogom. Na znak protestu przeciw przemocy i agresji, ucznowie ubarni byli na niebiesko, niesli niebieskie balony i na piersiach mieli niebieskie kokardki. Do "niebieskiego korowodu''  dolaczyli pracownicy GOPS-u, ktory aktywnie wspolpracuje ze szkola, a przede wszystkime ze szkolnym pedagogiem - Anna Wlodarczyk.
Na placu w centrum Zakrzewa uczniowie przedstawili scenki domowe, sytacje konfliktow w szkole,  w domu, w grupie rowiesniczej i jej wlasciwe rozwiazanie.
Calej imprezie towarzyszyly slowa piosenki zespolu Ich Troje:

"Tato nie pij pójdź już spać,
Zostaw mamę zostaw nas,
Wyproś gości późno już, niech idą''

Happening okazal sie swietem wszystkich tych, ktorzy nie zgadzaja sie na przemoc i chetnie anhazuja sie w budowanie wizerunku szkoly jako miejsca przyjaznego dla uczniow, nauczycieli i rodzicow.
Nad impreza czuwal zespol ds. Bezpieczenstwa pod czujnym okiem Anna Włodarczyk.


Światowy Dzień Życzliwości


ROK SZKOLNY 2013/2014

WOLNOŚĆ - KOCHAM I ROZUMIEM
Flagi wolności nad Zakrzewem


3 czerwca 2014 r. uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Zakrzewie zorganizowali radosny happening z okazji Święta Wolności pod hasłem "Flagi wolności, truskawki radości". Do wspólnego świętowania gimnazjaliści zaprosili uczniów z 6 szkół podstawowych gminy Zakrzew, przedszkolaków oraz władze samorządowe.
Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs pt. "Moja wymarzona Polska za 25 lat". Na znak tego, że niezwykle ważnym przedmiotem, który doprowadził do zmian w Europie po 89 roku jest urna wyborcza, uczestnicy konkursu swoje prace wrzucali do symbolicznej urny z napisem: Głosuj za swoimi marzeniami.  Wszyscy uczestnicy happeningu mieli możliwość skosztować patriotycznych przekąsek oraz wziąć udział we wspólnej fotografii "żywej flagi". Gimnazjaliści z Zakrzewa apelowali: My młodzi, choć 25 lat temu nie było nas na świecie, dziś chcemy budzić radość i dumę z osiągnięć i sukcesów, chcemy inspirować aktywność obywatelską, przypominać o odpowiedzialności za wolność, budować poczucie solidarności i wspólnej troski o przyszłość.
Świętujmy razem i działajmy razem! - międzypokoleniowo i międzyśrodowiskowo. ZAWSZE DLA DOBRA POLSKI, DLA DOBRA NASZEJ OJCZYZNY!
Wolność słowa i działania,  wolność wyboru drogi życia, nauki, kariery, wolność pracy dla dobra wspólnego i wolność sporów o Polskę. Wszystko to wydaje nam się dziś oczywiste. Żyjemy w wolnym i niepodległym kraju, a przemiany roku 89' otworzyły przed społeczeństwem obywatelskim szanse, o których wcześniej trudno było nawet marzyć- radośnie wykrzykiwali uczniowie.
Nie zabrakło tego dnia biało-czerwonych flag, transparentów z hasłami wolnościowymi, rytmicznej muzyki, balonów i kołatek. Było radośnie i uroczyście.

M.Małysa


Dzień Dziecka świętujemy w Zatopolicach

 


 

ROK SZKOLNY 2012/2013

Rowerami po "Małej Ojczyźnie"

 


 

ROK SZKOLNY 2010/2011

.........................................................................................

ROK SZKOLNY 2009/2010

Bal Gimnazjalny 2010

 

TYDZIEŃ BEZ CYBERPRZEMOCY

Montaż słowno muzyczny w wykonaniu uczniów klasy 3e i 1c.

 

.........................................................................

Rok szkolny 2008/2009

BAL GIMNAZJALNY 2009

"Flagi Wolności
Truskawki Radości"

20 rocznica obalenia komunizmu 

 

Piękno polskiej jesieni w Dąbrówce Podłężnej

8 października gościliśmy w posiadłości pana Bogumiła Górki. To wyjątkowe miejsce oczarowało nas już po przekroczeniu bramy wejściowej.  Czerwień dzikiego wina, piękno wrzosowisk, dostojeństwa stałych drzew wprawiły nas w zachwyt. Wkrótce okazało się, że czar tego miejsca działał będzie przez wszystkie godziny naszego pobytu. Ilość i różnorodność gatunków roślin w parku u pana Górki jest imponująca. Korzystaliśmy, za przyzwoleniem niezwykle miłego gospodarza, ze wszystkich dóbr tej posiadłości.
Żal było opuszczać to wyjątkowe urokliwe miejsce. Powrócimy tu wiosną, już otrzymaliśmy serdeczne zaproszenie. Jak magiczne jest to miejsce, niech świadczy nasz fotoreportaż.

 

BAL GIMNAZJALNY 2008

 

GIMNAZJALIŚCI NASZEJ SZKOŁY BAWILI SIĘ W STREFIE G-2

W lutym gazeta Echo Dnia opublikowała zdjęcia trzecich klas gimnazjalnych roku szkolnego 2007/2008 całego województwa mazowieckiego. Wśród nich znalazły się również fotki wszystkich sześciu klas trzecich naszego Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Zakrzewie. Mogliśmy poznać naszych rówieśników z innych szkół regionu radomskiego, a ponadto zobaczyć  twarze całego zespołu klasowego wraz z wychowawcą w gazecie było dla wszystkich uczniów nie lada przeżyciem. W dodatku redakcja gazety ogłosiła konkurs na najsympatyczniejsza klasę trzecią, którego rozstrzygnięcie miało być dokonane na podstawie największej ilości wysłanych sms-ów na dana klasę.
Gimnazjaliści naszej szkoły wpadli na świetny pomysł, żeby wysyłać wiadomości tekstowe na jedną klasę trzecią, gdyż w razie tryumfu wszystkie klasy trzecie zwycięskiej szkoły zdobywałyby nagrodę główną, czyli dyskotekę w klubie Strefa G-2 w Radomiu. Całe gimnazjum w Zakrzewie traciło cenne minuty i złotówki w sieciach komórkowych na rzecz klasy 3a. Rywalizacja była zaciekła i do przedostatniego dnia konkursu prowadziliśmy w rankingu. Prawie byliśmy pewni zwycięstwa, . jednakże prawie czyni wielka różnicę i w końcowym rozliczeniu okazało się, że rzutem na taśmę zwyciężyła klasa z gimnazjum w Orońsku. Cóż, widocznie nie było nam pisane. Jednakże nie przegraliśmy z kretesem. Jako druga drużyna konkursu klasa 3a wraz z wychowawcą p. Krzysztofem Bartoldem otrzymała możliwość uczestnictwa we wspomnianej dyskotece.
9 kwietnia 2008r. w Klubie Muzycznym Strefa G-2 w Radomiu stawiliśmy się wraz z innymi zwycięskimi szkołami tj. czterema klasami trzecimi z Gimnazjum w Orońsku, a ponadto po jednej klasie z następujących szkół: Starym Goździe, Klwowie, Kazanowie i Gimnazjum Nr 13 z Radomia. Zabawa rozpoczęła się o godz. 17. Zabawa była wyśmienita . Zresztą proszę tylko spojrzeć na zdjęcia.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku młodsze klasy pokuszą się o zwycięstwo i cała szkołą wyruszymy na wspólna dyskotekę.

................................................................................

Spotkanie w Zakopanym


Mistrz w skokach narciarskich Adam Małysz
i "szczęściary"


Apoloniusz Tajner z Anną Młynarczyk
i Anną Kutkiewicz

................................................................................

Ognisko klasy 2b w październiku 2007 roku

 

................................................................................

Happening w dniu 1 czerwca 2007 roku