strona główna
  misja naszej szkoły
  historia szkoły
  patron naszej szkoły
  muzeum regionalne
  galeria zdjęć
  grono pedagogiczne
  nasi absolwenci
  hymn szkoły
  foldery szkoły
  kawiarenka
  radiowęzeł
  dokumenty szkolne
  co dalej Gimnazjalisto?
  Wiarygodna szkoła
  akcja "Szkoła z klasą"
  happeningi, ogniska, imprezy
  sport, UKS "AS" Zakrzew
  projekty, konkursy
  gazetka "Szuflada"
  gość miesiąca
  wolontariat
  uroczystości szkolne
  nasza miejscowość
  nietypowe lekcje
  wycieczki, zielona szkoła
  edukacja obywatelska
  samorząd szkolny
  świadkowie historii
  Wieści
  dla rodziców
  kontakt
 
Sport, UKS "AS" Zakrzew

Rok szkolny 2016/2017

Zapraszamy drużyny sołeckie na
"XV Mikołajkowy Turnieju w Piłkę Nożną Halową
o Puchar Wójta Gminy Zakrzew Sławomira Białkowskiego"
,  
który odbędzie się
10 grudnia 2016 roku
w Publicznym Gimnazjum nr 1
im. Henryka Sienkiewicza w Zakrzewie.

Zgłoszenia zespołów (4 zawodników +2 rezerwowych) będą przyjmowane do dnia 5 grudnia 2016r.  przez nauczycieli  wychowania  fizycznego  z  P.G. nr 1 w Zakrzewie.  Rozpoczęcie turnieju o godz. 9:00.
Losowanie drużyn biorących udział w turnieju odbędzie się 10 grudnia 2016 r. o godz. 9:00 w sali gimnastycznej. Formularze zgłoszeń dostępne są u nauczycieli wychowania  fizycznego z P.G. w Zakrzewie.

Regulamin (plik pdf.)
Lista zgłoszenia (plik pdf.)

 


Międzygminny Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt


II Zakrzewski Rajd Nordic Walking 2016

więcej zdjęć na facebook


Turniej Piłki Nożnej Halowej Chłopców

 


Rok szkolny 2015/2016

Zlot Gwieździsty - Domaniów 2016

Ponad 300 osób wzięło udział w Rowerowym Zlocie Gwieździstym, który zorganizował już po raz 13-sty Związek Gmin Radomka. Rowerzyści wyruszyli z sześciu gmin leżących nad Radomką aby spotkać się nad zalewem w Domaniowie. Nasi uczniowie z PG nr 1 im H. Sienkiewicza bardzo chętnie uczestniczą w rajdzie - pod opieką nauczycieli wyruszyło do Domaniowa około osiemdziesięciu chłopców i dziewcząt. Tam czekał na nich ciepły posiłek oraz atrakcyjne konkursy i zabawy sprawnościowe. Wytypowani uczniowie brali udział w konkursie wiedzy na temat Związku Gmin Radomka, konkursie wiedzy o Powiecie Radomskim i zabawach sprawnościowych. Imprezie towarzyszyły pokazy akrobatyki rowerowej.
Wyjątkowo w tym roku nie dopisała pogoda, ulewny deszcz spowodował skrócenie konkursów i tym samym całej imprezy.  Mimo, że przemoczeni, uczniowie wrócili w świetnych humorach do szkoły, nikt nie narzekał - wręcz uznali deszcz za jedną z atrakcji.
Rowerowy Zlot Gwieździsty integruje środowiska gminne Związku, przybliża walory turystyczne gmin oraz popularyzuje podróżowanie jednośladami jako jedną z form rekreacji ruchowej oraz środek bezpiecznego i ekologicznego transportu. Promuje utworzoną w 2004 roku sieć 287 km turystycznych szlaków rowerowych, które znajdują się na terenie Związku.

więcej zdjęć na facebook


Szkolny Turniej Piłki Siatkowej Drużn Mieszanych

I miejsce klasa 3b
II miejsce klasa 2a
III miejsce klasa 2b
Gratulujemy.

 


WKS Czarni Radom

Fotorelacja na facebooku szkolnym  


Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców

Fotorelacja na facebooku szkolnym  


Turniej Siatkarski Partnerstwa Regionalnego


Turniej Dziewcząt w Piłkę Nożną Halową

W dniach 1 - 5 grudnia odbył się w naszej szkole się XIV Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Wójta Gminy Zakrzew. Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły drużyny dziewcząt naszego gimnazjum. Piłka nożna halowa stała się bardzo popularna wśród uczennic gimnazjum, co szczególnie cieszy nauczycieli wychowania fizycznego. Do turnieju przystąpiło jedenaście drużyn, obowiązywał system pucharowy. Do ścisłego finału zakwalifikowały się trzy zespołu z klas 1C, 2C, 3C, gdzie grano każdy z każdym. Po zaciętych meczach okazało się, że wszystkie zespoły mają po 3 punkty na koncie, a tym samym o zwycięstwie zadecydowała różnica bramek. Niespodziewanie "Mistrzyniami Szkoły" zostały dziewczyny z klasy 1C, drugie miejsce zajęła klasa 3C, zaś na najniższym stopniu podium stanęła klasa 2C. Warto podkreślić, że turniej został zdominowany przez uczennice z klas o profilu piłki nożnej.
Po turnieju dziewcząt przyszedł czas na rywalizację chłopców. Zgłosiło się 13 drużyn, zawody podobnie jak w przypadku dziewcząt rozgrywano systemem pucharowym (przegrana drużyna odpada). Poziom meczów był zróżnicowany ale emocji nie brakowało, padało dużo bramek jednak wszystkie mecze odbywały się w duchu "fair play". Najlepsza okazała się klasa 3B. Z roku na rok zauważalny jest coraz wyższy poziom rozgrywek co potwierdza dobrą pracę nauczycieli wychowania fizycznego. Pomysł z klasami o profilu sportowym (piłki nożnej) był strzałem w dziesiątkę i wart jest kontynuowania. 
Wśród dziewcząt wyróżnić można Darię Pysiak z 1C, Małgorzatę Mieszczakowską z 2C i Kingę Kiełbasę z 3C, natomiast wśród chłopców Rdzanek Jakub z 3B i Michał Adamczyk z 2C i Dominik Golus z 3C.
Zwieńczeniem tygodnia sportu w naszej szkole była rywalizacja drużyn sołeckich o puchar Wójta Gminy Zakrzew. Turniej cieszy się dużym zainteresowaniem i jak w ubiegłych latach tak i w tym roku frekwencja dopisała. Siedem drużyn rozgrywało turniej systemem każdy z każdym. Ostateczna kolejność zawodów wyglądała następująco:
1. miejsce Kolonia Piaski
2. miejsce Mleczków
3. miejsce Zakrzew
Tradycyjnie nagrody i puchary dla uczestników ufundował wójt gminy Zakrzew Sławomir Białkowski. Nad prawidłowym przebiegiem meczów czuwała dwójka sędziowska z Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Dariusz Wnuk i Tomasz Posuniak.
Nauczyciele wychowania fizycznego naszej szkoły z dumą i satysfakcją obserwowali zawody na szczeblu sołeckim, gdyż zdecydowana większość uczestników to ich wychowankowie.
Zapraszamy wszystkich za rok!!!!!

 


W dniu 27 listopada grupa uczniów Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza wieczór andrzejkowy postanowiła spędzić na sportowo. W godzinach wieczornych odbył się długi mecz (3,5 godziny gry non-stop). Uczniowie biorący udział w zawodach zostali na dwie drużyny rywalizujące ze sobą pomarańczowi i żółci. Zespoły liczyły po piętnastu zawodników, zmiany odbywały się w tak zwanym systemie hokejowym. Wynik meczu 54:48 dla pomarańczowych okazał się niespotykany jak na realia piłkarskie.
Ta forma  spędzania wieczoru andrzejkowego przypadła do gustu uczestnikom i  jest warta kontynuowania.

Włodzimierz Andrzejewski
Dominik Jakubiak
Piotr Wątorski


W-F z klasą

W dniu 10 listopada 2015 roku o godz. 11.30 odbyła się debata ogólnoszkolna na temat udoskonalenia zajęć sportowych i rekreacyjnych w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Zakrzewie.
Debatowano na tematy:
Co konkretnie chcemy poprawić?
Co możemy zrobić, aby było lepiej?
Jakiego wsparcia potrzebujemy?
Co możemy zrobić własnymi siłami?
Co potrzebne jest z zewnątrz?
http://blogiceo.nq.pl/stawiamynaruch/

Kibicujemy Radomiakowi

18.10.2015 na stadionie Mosir w Radomiu przy ul. Narutowicza 9 rozgrywany był mecz 2 ligi pomiędzy dwoma czołowymi drużynami RKS Radom Radomiak i Wisła Puławy. Wśród kilkutysięcznej widowni wyróżniała się grupa kilkunastuosobowa z PG Zakrzew. Mimo gorącego i żywiołowego dopingu ze strony kibiców, w tym naszych uczniów, drużynie Radomiaka nie udało się odnieść zwycięstwa. Warto powiedzieć, że mecz stał na bardzo dobrym poziomie i dostarczył naszym uczniom wielu wrażeń. Mecz był jednocześnie dobrą lekcją pokazową futbolu. Opiekunami byli p. Włodzimierz Andrzejewski i p. Dominik Jakubiak. Warto również zaznaczyć, że drugim trenerem i kierownikiem drużyny RKS Radomiak jest nasz nauczyciel W-F, p. Piotr Wątorski.


Finał Powiatowych Biegów Przełajowych

W dniu 06.10.2015r w Jedlińsku na Błoniach odbył się finał powiatowych Biegów Przełajowych. Jako pierwsi do realizacji przystąpili chłopcy i już od pierwszej zmiany włączyli się do rywalizacji o czołowe lokaty. Gwarantem osiągnięcia dobrego wyniku okazał się fakt, że w tym roku udało się wyselekcjonować wyrównana grupę uczniów. Ambitna postawa, wyrównany skład drużyny sprawił, że chłopcy w PG z Zakrzewa osiągnęli najwyższy sukces ostatnich lat, zajmując II miejsce a tym samym zakwalifikowali się do finału między powiatowego. W składzie: Wiśniewski Jakub, Marchewa Emil, Kolbus Kacper, Kuraś Bartłomiej, Cis Maciej, Witczak Dawid, Kołtun Piotr, Rdzanek Jakub, Tomaszewski Marcin, Kosowski Kacper, Golus Dominik. Wielkie gratulacje !!!


Turniej Piłki Nożnej Chłopców

W dniu 02.10.2015r z okazji Dni Chłopaka odbył się Turniej Piłki Nożnej Chłopców. Do rywalizacji przystąpiło 12 drużyn klasowych. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym, a do ścisłego finału awansowało 3 zespoły gdzie rywalizacja odbyła się systemem ,,każdy z każdym". Po zaciętych, emocjonujących i stojących na dobrym poziomie sportowym meczach, prowadzonych w duchu fair play, najlepsza okazała się być klasa 3c w składzie Kosowski Kacper, Figura Dawid, Trzaska Szymon, Golus Dominik, Mitak Arkadiusz, Skowronek Dawid, Traczewski Damian, Kołtun Piotr, Król Piotr, drugie miejsce zajęła ekipa z klasy 2c, a na najniższym stopniu podium stanęła klasa 3b. Do wyróżniających zawodników należeli: Dominik Golus kl.3c, Michał Adamczyk kl.2c, Jakub Rdzanek kl.3b


Turniej Piłki Nożnej o puchar Premier Ewy Kopacz

Chłopcy z rocznika 2002 uczestniczyli w turnieju Piłki Nożnej o puchar Premier Ewy Kopacz. Pierwszą eliminacją przebrnęli zwycięstwo wygrywając 3 mecze. Niestety kolejny etap okazał się zbyt trudny i pomimo 2 wygranych z Wsolą i Iłżą, w decydującym meczu, nie sprostali drużynie z Jedlińska i przegrali 2:0; tym samym zakończyli swój udział w turnieju.


Rok szkolny 2014/2015

XII Rowerowy Zlot Gwieździsty - Domaniów 2015 

W tym roku odbył się już XII Rowerowy Zlot Gwieździsty - Domaniów 2015. Tak jak w poprzednich latach nasza szkoła miała liczną reprezentację liczącą około 70 uczniów wraz z siedmioma opiekunami. Od niepamiętnych lat pogoda sprawiła psikusa padał deszcz, ale nie przeszkodziło to w dobrych humorach i kondycji dotrzeć na miejsce zlotu. Nastroje poprawiła nam jeszcze bardziej Natalia Centka z klasy 3A wygrywając główną nagrodę (rower górski) w konkursie wiedzy o powiecie radomskim. W ramach festynu oprócz konkursów dla uczestników odbyły się pokazy akrobatyki rowerowej połączone ze sztuką cyrkową, trial rowerowy oraz akcja znakowania rowerów. Po raz kolejny udział w zlocie można uznać za bardzo udany i z niecierpliwością oczekujemy na kolejny rok.

 

 


Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt

W dniu 03.06.2015 odbyły się mistrzostwa szkoły w  piłce  siatkowej dziewcząt. Do zawodów zgłosiło się dziewięć zespołów. W meczach półfinałowych wystąpiły klasy, które uznawane były za główne pretendentki do zwycięstwa. Po zaciętych meczach najlepsza okazała się drużyna dziewcząt z klasy 3B, drugie miejsce zajęły uczennice z klasy 3A, zaś na najniższym stopniu podium stanęła klasa 3C.Skład zwycięskiej drużyny: Aderek K, Stopka M, Sambor A, Stawczyk K, Drużdżel A, Mazur A, Kołtunowicz E.
Tydzień później doszło do konfrontacji chłopców. W rywalizacji brało udział 12 zespołów. System rozgrywek sprawił, że do ścisłego finału zakwalifikowały się reprezentację klas 3C, 2B i 1B. W finale grano każdy z każdym". Chłopcy z klasy 3C nie dali szans rywalom i zasłużenie zdobyli pierwsze miejsce, na drugim miejscu turniej ukończyła klasa 2B, na trzecim klasa 1B. Skład zwycięskiej drużyny: Bilski E, Wieczorek K, Woś S, Król K, Kaim T, Holender B, Prokop D, Jakóbiak D.
Zawody zarówno chłopców jak i dziewczyn cieszyły się dużym zainteresowaniem. Świadczy o tym duża ilość zgłoszonych drużyn a także emocje, które towarzyszyły zawodom oraz żywiołowy lecz kulturalny doping.


Wiosenny Turniej w Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców

 


 

Coca Cola Cup


Bieg Kazików 2015


Wręczyliśmy medale


Turniej Mikołajkowy Piłki Nożnej Halowej dziewczat i chłopców rozegrany

Pracowity tydzień mieli nauczycieli wychowania fizycznego z Publicznego Gimnazjum nr 1 im Henryka Sienkiewicza oraz Publicznej Szkoły Podstawowej im Jana Kochanowskiego
w Zakrzewie. W dniach 1.12 - 6.12 rozegrano w Sali gimnastycznej aż 4 turnieje piłki nożnej w ramach Turniejów Mikołajkowych.
Jako pierwsze we wtorek 02.12.2014 do rywalizacji stanęły dziewczęta. 12 drużyn klasowych walczyło systemem pucharowym. Zawiodły faworytki, dziewczęta z klasy IIIC, które odpadły w ćwierćfinale. Za to szansę swoja skrzętnie wykorzystały dziewczyny z klasy IIC, które zdobyły I miejsce wygrywając w finale z uczennicami z klasy IIA. Decydujący mecz
o I miejsce był emocjonujący, bowiem rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero po serii rzutów karnych. Ostateczne wyniki: 1 miejsce - IIC, 2 miejsce - IIA, 3 miejsce - IIIA. Dziewczęta rywalizowały po raz drugi, cieszy duża popularność piłki nożnej wśród nich. Poziom sportowy był zadawalający, a emocje wyjątkowe.
W czwartek 04.12.2014 Turniej Mikołajkowy rozegrali chłopcy, reprezentanci 6 szkół podstawowych z terenu gminy Zakrzew.
Bezkonkurencyjnymi okazali się uczniowie PSP im J. Kochanowskiego w Zakrzewie, podopieczni Radosława Senatora, którzy wygrali wszystkie mecze i zajęli I miejsc e. Mecze cieszyły się dużym zainteresowaniem, były ciekawe i zacięte a zawodnicy walczyli z wielką ambicja o każda piłkę. Wyniki:
1 miejsce - PSP Zakrzew
2 miejsce - PSP Wacyn
3 miejsce - PSP Cerekiew
4 miejsce - PSP Janiszew
5 miejsce - PSP Dąbrówka
6 miejsce - Wola Taczowska
Piątek 05.12.2014 to kolejny dzień wielkich sportowych emocji. Rywalizację o miano najlepszej drużyny klasowej w PG nr 1 rozpoczęli chłopcy. System pucharowy wyłonił finałową parę. Byli to: faworyci - klasa IIIC oraz niespodziewanie, klasa
II A. Mecz o I miejsce zawsze rządzi się własnymi prawami. Często przegrywa faworyt, ale tym razem chłopcy z III C sprostali zadaniu i pokonali (choć nie bez kłopotów) II A 3:2. Trzecie miejsce zajęła III B.
Szczególne zainteresowanie jakim się cieszą te zawody, emocje, które im towarzyszą świadczą o ogromnej sile edukacyjnej i wychowawczej sportu wśród młodzieży. Dlatego tez znakomitym pomysłem było utworzenie w PG nr 1 klas sportowych. To uczniowie tych klas dominują w rozgrywkach szkolnych oraz reprezentują szkołę w zawodach międzygminnych
i powiatowych.
Mikołajki na sportowo zakończył 13 turniej drużyn sołeckich o Puchar Wójta Gminy Zakrzew. Do rywalizacji zgłosiło się 6 drużyn. System rozgrywek "każdy z każdym" sprawił, że walka toczyła się o każda bramkę i o każdy punkt. Nad prawidłowym, zgodnym z przepisami
i zasadami fair play przebiegiem meczów czuwali z wielką wprawą sędziowie z ROZPN
- A. Obłękowski i D. Wnuk.
Najlepsze drużyną okazała się ekipa z Mleczkowa, 2 miejsce zajął Golędzin
a 3 Gustawów. Organizatorzy, nauczyciele wychowania fizycznego w PG nr 1 z satysfakcją
a nawet z dumą obserwowali zmagania drużyn sołeckich, ponieważ w ich skład wchodzili
w 100% byli uczniowie, wychowankowie szkoły. Prezentowany przez nich poziom sportowy na boisku oraz kultura osobista poza nim to efekt codziennej, kilkuletniej pracy.
Wyrazy podziękowania organizatorzy składają P. Wójtowi Sławomirowi Białkowskiemu, który ufundował nagrody dla uczestników wszystkich czterech turniejów.

Organizatorzy:
Anna Młynarczyk
Maria Archabuz
Włodzimierz Andrzejewski
Piotr Wątorski
Radosław  Senator

 


W dniu 10.10.2014 roku na boisku w Jedlińsku odbyły się zawody na szczeblu międzygminnym w piłce nożnej dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje szkół z Jastrzębi, Wierzchowin  i Zakrzewa. Wśród chłopców nasza drużyna nie miała sobie równych pokonując zdecydowanie rywali nie tracąc żadnej bramki. Poziom rozgrywanych meczy wśród dziewcząt był bardziej wyrównany, ale i tu nasz zespól okazał się bezkonkurencyjny. Zwycięskie drużyny uzyskały bezpośredni awans do finału powiatu radomskiego.
Wyniki naszych drużyn:
DZIEWCZĘTA:
Zakrzew - Jastrzębia 2:1 (bramki Pastuszka, Karolik)
Zakrzew - Wierzchowiny 5:0 (bramki Granecka x4, Markiewicz)
CHŁOPCY:
Zakrzew - Jastrzębia 4:0 (bramki Rdzanek x3, Wieczorek)
Zakrzew - Wierzchowiny 2:0 (bramki Król P, Król K)
W finałach powiatu radomskiego niestety nie poszło naszym drużynom już tak dobrze i zajęliśmy IV miejsce wśród dziewcząt natomiast chłopcy uplasowali się na III pozycji.
Drużyna dziewcząt przegrała trzy mecze, ale co jest warte podkreślenia wszystkie porażki były poniesione różnicą jednej bramki i w każdym z tych spotkań nasz zespół walczył z dużym zaangażowaniem i determinacją.
Zakrzew - Suskowola 0:1
Zakrzew - Wierzbica 0:1
Zakrzew - Przytyk 1:2 (bramka Granecka)
Wobec drużyny chłopców oczekiwania były większe, ale niestety nie udało się wygrać turnieju. Po pierwszych dwóch kolejkach nadzieję na zwycięstwo były bardzo realne, gdyż po remisie z Jedlnia Letnisko 1:1 (bramka Rdzanek) i po pokonaniu zespołu z Parznic 2:0 (bramki Rdzanek, Król K) prowadziliśmy w grupie. Po dwóch kolejnych porażkach z zespołami z Wierzbicy 1:4 (bramka Rdzanek) i z Iłżą 0:2 spadliśmy na trzecie miejsce i na tej pozycji ukończyliśmy zawody.
Zespoły do rozgrywek przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego: Piotr Wątorski i Włodzimierz Andrzejewski.
Oto składy naszych drużyn:
DZIEWCZĘTA                                                                        CHŁOPCY:
Aleksandra Granecka 3c                                               1. Szymon Woś 3C
Natalia Szmit 2A                                                               2. Wieczorek Karol 3C    
Natalia Markiewicz 3C                                                    3. Kaszuba Piotr 2A
Aleksandra Pastuszka 3c                                              4. Król Kacper 3C
Milena Głogowska 2A                                                     5. Eryk Bilski 3C
Julia Wabik 2A                                                                  6. Jakub Rdzanek 2B
Aleksandra Bukowska 2A                                              7. Dawid Figura 2C
Daria Mosionek 3C                                                         8. Piotr Król
Natalia Wydra 2B                                                             9. Piotr Kołtun 2A
Wiktoria Karolik 2B                                                         10. Szymon Trzaska 2C
Marta Mitak 3A

 


Rok szkolny 2013/2014

W dniu 06.03.2014 roku w Publicznym Gimnazjum w Wolanowie odbył się finał powiatu radomskiego w piłce siatkowej chłopców z udziałem naszej reprezentacji szkolnej. Do udziału w tym turnieju zakwalifikowało się cztery najlepsze drużyny wyłonione z rywalizacji międzygminnych oprócz naszej szkoły wystąpiły następuje szkoły: Publiczne Gimnazjum z Iłży, Publiczne Gimnazjum z Pionek oraz gospodarz zawodów i główny faworyt  Publiczne Gimnazjum z Wolanawa. Turniej rozgrywano systemem każdy z każdym. W pierwszym meczy zagraliśmy z drużyną z Pionek i po zaciętym i dość wyrównanym meczu niestety musieliśmy zejść z parkietu uznając wyższość rywali, przegrywając 2:0 (25:20, 29:27). Podobnie wyglądał drugi nasz mecz turnieju gdzie ulegliśmy drużynie z Iłzy 2:0 (26:24, 25:17). W ostatnim mecz graliśmy z gospodarzami i w pierwszym secie gra była wyrównana do stanu 15:15 jednak w końcówce popełniliśmy kila prostych błędów co niestety skrzętnie wykorzystał przeciwnik i tą partię przegraliśmy 25:17, w drugim secie zespół z Wolanowa od początku do końca kontrolował przebieg gry wygrywając pewnie do 14 a całe spotkanie 2:0. Ostatecznie w finale powiatu radomskiego zajęliśmy 4 miejsce, ale za walkę i zaangażowanie należą się naszym chłopcom słowa pochwały.

Skład naszej drużyny:

 1. Paweł Miros 3A
 2. Hubert Pluta 3A
 3. Paweł Przybyś 3A
 4. Seweryn Czajkowski 3A
 5. Michał Szary 3A
 6. Dominik Świątkowski 3B
 7. Karol Chochoł 3D
 8. Przemysław Wilk 3d

Opiekun : Piotr Wątorski


13 lutego w Publicznym Gimnazjum w Jastrzębi odbył się turniej piłki nożnej halowej o Puchar Wójta Gminy Jastrzębi. Do rywalizacji przystąpiły zespoły z gimnazjum w Jastrzębi, Wolanowa i Zakrzewa. Zwycięski teamem został nasz zespół nie dając rywalom żadnych szans w nagrodę za triumf otrzymaliśmy puchar i piłkę.
Skład naszej drużyny:

 • Piotr Król 1A
 • Karol Wieczorek 2C
 • Piotr Kołtun 1A
 • Eryk Bilski 2C
 • Konrad Paterek 3B
 • Paweł Miros 3A
 • Paweł Przybyś 3A
 • Hubert Pluta 3A
 • Kacper Król 2C
 • Jakub Rdzanek 1b
 • Bartek Surowiecki 3E

Opiekunowie: Piotr Wątorski, Włodzimierz Andrzejewski


W tym roku już po raz 14 był organizowany był turniej Cocacola Cup w którym udział wzięła również  reprezentacja naszej szkoły. W pierwszym etapie los przydzielił nam drużyny z sąsiednich gmin Przytyka i Wolanowa gospodarzem turnieju była szkoła z Przytyka. Na tym etapie nasi uczniowie bez problemów poradzili sobie z kolegami z sąsiednich szkół pokonując ich pewnie i wysoko 4:0 z Wolanowem i 3:1z Przytykiem i tym samym wygrywając grupę uzyskali awans do kolejnego etapu. W kolejnej rundzie, gdzie byliśmy gospodarzami naszymi rywalami były gimnazja z Orońska, Odrzywołu i Wsoli. Warto zaznaczyć, że zwycięzca tej grupy uzyskiwał bezpośredni awans do finału województwa mazowieckiego (w sumie 16 najlepszych szkół). Pomimo niespodziewanej porażki w pierwszym meczu z drużyną ze Wsoli 0:2 i dość pechowym remisie z Odrzywołem 2:2, gdzie bramkę wyrównującą straciliśmy na 30 sekund przed końcem meczu w ostatnim spotkaniu z Orońskiem zwycięstwo dawało nam sukces w postaci wygrania grupy. Niestety nie udało się i po bardzo dobrym i emocjonującym spotkaniu ulegliśmy 5:3 tracąc tym samym szanse na awans do finału wojewódzkiego. Cały turniej wygrali gimnazjaliści z Orońska.
Skład naszej drużyny:

 1. Piotr Kaszuba 1A
 2. Paweł Miros 3A
 3. Hubert Pluta 3A
 4. Paweł Przybyś 3A
 5. Konrad Paterek 3B
 6. Jakub Rdzanek 1B
 7. Szymon Woś 2C
 8. Kacper Król 2C
 9. Karol Wieczorek 2C
 10. Karol Tomaszewski 3B
 11. Daniel Wabik 3F

Opiekun: Piotr Wątorski


Również w turnieju Cocacola Cup wystąpiła nasza żeńska reprezentacja. Drużyna była oparta w większości na uczennicach z klasy 2C i młodszych. W pierwszej rundzie, gdzie byliśmy gospodarzem turnieju rywalizowaliśmy z uczennicami ze szkól w Przytyku, Potworowie i Wolanowie. niestety nasze dziewczęta przegrały wszystkie trzy mecze i zajęły ostatnie czwarte miejsce. Pomimo porażek nasza drużyna w każdym meczu walczyła z dużym zaangażowaniem, wolą walki i chęcią zwycięstwa i za to należą się naszym dziewczyną słowa pochwały.
Skład naszej drużyny:

 1. Natalia Szmit 1A
 2. Aleksandra Bukowski 1A
 3. Aleksandra Granecka 2C
 4. Daria Mosionek 2C
 5. Natalia Markiewicz 2C
 6. Aleksandra Pastuszka 2C
 7. Ewa Skrzek 2C
 8. Marta Mitak 2A
 9. Magdalena Strzałkowska 2C

Opiekun: Piotr Wątorski


 

W rozgrywkach międzygminnych w piłce nożnej chłopców, które odbyły się u nas rywalizowaliśmy z zespołami z Jedlińska i z Jastrzębi. W konfrontacji z tymi zespołami nie mieliśmy żadnych problemów odnosząc dwa pewne i wysokie zwycięstwa, a tym samym uzyskując awans do finału powiatu radomskiego.
                 W finale oprócz naszej szkoły wystąpiły zespoły z Przytyka, Iłzy i gospodarz turnieju Wierzbica. W pierwszym meczu zremisowaliśmy 0:0 z Przytykiem, w drugim meczu spotkaliśmy się z zespołem z Wierzbicy przegrywając 1:3. Ostatnie spotkanie z Iłżą decydowało, która z tych drużyn zajmie drugie miejsce. W tym meczu nasi zawodnicy pokazali dobry futbol i pokonali kolegów z Iłzy aż 5:0 i tym samym zajęli drugie miejsce. Gimnazjaliści z Wierzbicy zajęli pierwsze miejsce i uzyskali awans do finału międzypowiatowego.
Skład naszej drużyny:

 1. Piotr Kaszuba 1A
 2. Karol Wieczorek 2C
 3. Szymon Woś 2C
 4. Kacper Król 2C
 5. Jakub Rdzanek 1B
 6. Paweł Miros 3A
 7. Paweł Przybyś 3A
 8. Hubert Pluta 3A
 9. Karol Chochoł 3D
 10. Karol Tomaszewski 3B
 11. Konrad Paterek 3B

Opiekun :Piotr Wątorski


W piątek 04.04.14  w hali sportowej w Pionkach rozegrano XII Edycję Międzypowiatowego Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Radomskiego. Tak, jak długa jest nazwa imprezy, tyle samo towarzyszyło jej pozytywnych emocji.
O tym, kto wygra zadecydował dopiero ostatni mecz. Zmierzyły się w nim reprezentacje gimnazjów z Iłży i Zakrzewa. Ci pierwsi przez całe spotkanie gonili wynik, ale ostatecznie przegrali 2:3 bramki dla naszej drużyny w tym meczu zdobyli Karol Wieczorek x2 i Kacper Król. Warto zaznaczyć, że najlepszym bramkarzem turnieju wybrano naszego zawodnika Piotra Kaszubę, a najwięcej bramek w całym turnieju zdobył również nasz zawodnik Karol Wieczorek.
Zwycięski zespół otrzymał okazały puchar oraz nagrodę rzeczową w postaci piłki, a najlepszy bramkarz również został uhonorowany statuetką.
Turniej ten można podsumować słowami: Dużo bramek i emocje do ostatnich sekund ostatniego meczu.

 WYNIKI
1.Zakrzew       13 pkt, bramki 12:4
2. Iłża              10 pkt,               22:7
3.Pionki           8 pkt,                10:7
4.Suskowola   7 pkt,                 7:7
5.Wolanów    3 pkt,                 5:19
6.Przytyk         1 pkt,                4:16
Skład naszej drużyny:

 1. Piotr Kaszuba 1A
 2. Kalrol Wieczorek 2C
 3. Szymon Woś 2C
 4. Kacper Król 2C
 5. Eryk Bilski 2C
 6. Jakub Rdzanek 1B
 7. Piotr Król 1A
 8. Dawid Figura 1C
 9. Dominik Golus 1C
 10. Piotr Kołtun 1A

Opiekun: Piotr Wątorski


W dniu 29 kwietnia 2014 w Radomiu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym , w którym udział wzięła nasza reprezentacja. Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Rdzanek 1B,Natalia Stopka 2B i Wojciech Kozera 2B. Po rozegraniu wszystkich konkurencji tj. testu z przepisów w  ruchu drogowym, pierwszej pomocy przedlekarskiej i toru przeszkód nasi uczniowie zajęli ostatecznie szóste miejsce. Ale nie wyniki są najważniejsze, a umiejętność wykorzystania nabytej wiedzy w życiu codziennym. Za rok będzie LEPIEJ!
Opiekunami byli:
Maria Archabuz
Ewelina Woźniak
Piotr Wątorski


Dnia 5 lutego 2014 roku w PG w Zakrzewie odbył się szkolny turniej tenisa stołowego. Do turnieju zgłosiło się 62 zawodników. Rozgrywany był metodą "drabinki". Od samego początku stał on na wysokim poziomie. Faworytów było kilku, ale tylko jeden mógł wygrać. Rażące słońce zaglądające przez okna sali gimnastycznej mocno dawało się we znaki, co bardzo utrudniało grę. Podczas każdego meczu odczuwało się ogromne napięcie i stres, emocje a niekiedy nawet łzy, po wygranym lub przegranym meczu. Kolejni zawodnicy odpadali , finał był coraz bliżej. Do najlepszej ósemki weszła szkolna elita . Już wtedy było wiadomo, że zwycięzca był wśród nich. Ćwierćfinały wyłoniły półfinalistów. Pary półfinałowe wyglądały następująco : Dominik Sułecki - Bartek Surowiecki Przemek Wilk- Paweł Przybyś Z obu tych pojedynków zwycięsko wyszli faworyci, tak więc finał był emocjonujący. Naprzeciwko siebie stanęli Przemek Wilk oraz Dominik Sułecki, chłopcy z klasy III d. Gra była bardzo wyrównana, ostatecznie lepszy okazał się Dominik. W meczu o trzecie miejsce pojedynek wygrał Bartek Surowiecki z klasy III c, pokonał Pawła Przybysia z klasy III a. Dodam jeszcze, że wśród dziewcząt zmagania wygrała Magda Warchoł z klasy III a. Chłopcy: Dziewczyny: I miejsce - Dominik Sułecki I miejsce - Magda Warchoł II miejsce - Przemek Wilk II miejsce - Ola Rogala III miejsce - Bartek Surowiecki III miejsce - Ola Granecka IV miejsce - Paweł Przybyś Kuba Rdzanek kl. IB


BRD PIONKI


Z inicjatywy Marszałka Województwa Mazowieckiego w dniu 22.07 w Pionkach zorganizowany został konkurs 'Bezpieczna droga do szkoły' dla uczniów klas I-II Gimnazjum.
Celem konkursu było działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym najmniej chronionych jego uczestników, Tj. dzieci i młodzieży szkolnej, poprzez:
- popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się na drogach,
-  kształtowania partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego,
- popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielenia pierwszej pomocy przedlekarskiej,
-  popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu,
W  finale powiatowym wzięli udział uczniowie PG nr1 im. Henryka Sienkiewicza w Zakrzewie (4 dziewczynki, 5 chłopców)
Finał składał się z dwóch części:

 1. Teoretycznej - w formie testu sprawdzającego wiedzę w zakresie przepisów ruchu drogowego i udzielenia pierwszej pomocy przedlekarskiej,
 2. Praktycznej - sprawdzenie umiejętności bezpiecznego kierowania rowerem na rowerowym torze przeszkód.

Do ścisłego finału, czyli części praktycznej, zakwalifikowali się uczniowie: Magda Stopka, Konrad Januszek i Wojtek Kozera. Znakomicie rowerowy tor przeszkód pokonał Wojtek Kozera ( tylko 3. p. karne) i w ogólnej klasyfikacji zajął II miejsce. W nagrodę otrzymał aparat cyfrowy.
Uczniów do zawodów przygotowywali nauczyciele PG nr 1: E. Woźniak (test: przepisy ruchu drogowego) oraz: W. Andrzejewski i P. Wątorski - rowerowy tor przeszkód.


Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Halowej Dziewcząt i Chłopców

 


VIII Radomski Maraton Trzeźwości

Ponad 450 biegaczy wystartowało w VIII edycji Radomskiego Maratonu Trzeźwości. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali na trzech dystansach: w minimaratonie (4,2 km),
w półmaratonie (21,97 km) oraz w maratonie (42,195 km). Trasa wszystkich biegów prowadziła wokół zalewu na Borkach w Radomiu. Dla wielu osób był to debiut na tego rodzaju zawodach biegowych. Na najkrótszym dystansie, czyli w mini maratonie wystartowało 90 osób, wśród nich skromna ekipa Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Zakrzewie. Start należy uznać za udany  - w stawce 90 biegaczy bez podziału na kategorie wiekowe i płeć - K. Tomaszewski - 24 miejsce, S. Kujawiak - 33 miejsce,
D. Mosionek - 51 miejsce, A. Bukowska - 54 miejsce, N. Kujawiak - 57 miejsce, E. Zadęcka - 59 miejsce i N. Szmit - 65 miejsce. Pomysłodawcami udziału w mini maratonie byli: Włodzimierz Andrzejewski - nauczyciel wychowania fizycznego w Publicznym Gimnazjum nr 1 im H. Sienkiewicza w Zakrzewie oraz państwo W. i M. Kujawiakowie, którzy ukończyli maraton w dobrej formie.
            Piękna pogoda sprawiła, że nad zalewem zgromadziły się prawdziwe tłumy Radomian spacerujących, dopingujących biegaczy. Wśród kibiców wyróżniała się zorganizowana, barwna grupa dziewcząt z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Zakrzewie. Były to: P. Szara,
A. Łoboda, P. Walasik, O. Pluta, E. Waniek W. Karolik. Żywiołowy, kulturalny doping został zauważony zarówno przez uczestników jak i organizatorów biegu. dziewczęta otrzymały wielkie brawa od biegaczy oraz drobne upominki od organizatorów.
            Na zakończenie, podsumowując biegi głos zabrał P. Tadeusz Kraska, dla którego był to 100 maraton w życiu: "Zdrowie i spokój myśli leży w naszych rękach. Jedną z dróg, dzięki której można ją odnaleźć jest bieganie. Pracujmy wszyscy nad upowszechnieniem tej najprostszej formy ruchu".

                                                                                                          Włodzimierz Andrzejewski


Radomiak w szkole

 


Piłka Nożna Halowa

W czwartek 26 września 2013 roku o godzinie 9.00 rozpoczęły się zmagania o miano mistrza szkoły w piłce nożnej. Do turnieju przystąpiło około 14 drużyn. Wszyscy byli zmobilizowani, aby odnieść zwycięstwo. Rozgrywki sędziowane były przez nauczycieli wychowania fizycznego pana Włodzimierza Andrzejewskiego i pana Piotra Wątorskiego.
Losowanie postawiło naprzeciwko siebie klasy pierwsze i trzecie, czego skutkiem były ogromne wyniki dla starszych chłopców takie jak 13-1 w pojedynku klasy IIIA i IE oraz meczu IIIB i IB, który zakończył się wynikiem 11-1. Do półfinałów dotarły klasy: IIIA, IIIB, IIID, IIC. Pierwszy mecz rozegrany został między klasami IIIB i IIC. Drugoklasiści walczyli dzielnie, lecz ulegli starszym kolegom 5-1. Drugi półfinał był bardziej wyrównany, gdyż naprzeciw siebie stanęły klasy IIIA i IIID. Mecz zakończył się wynikiem 7-2 dla chłopców z klasy IIIA i kontuzją kapitana tej drużyny, Pawła Mirosa, który w walce o piłkę złamał palec u nogi.
Walkę o najniższy stopień podium stoczyły klasy IIC i IIID. Mecz był bardzo wyrównany, ale prowadzenie objęła klasa IIC, aby zakończyć zmagania z korzystnym wynikiem 3-2 i trzecim miejscu na turnieju. Finał został rozegrany między drużynami chłopców z IIIA i IIIB. Na początku spotkania, rozgrywka toczyła się remisowo, ale w środkowej części meczu IIIA straciła koncentrację i ostatecznie przegrała 5-2. Kontuzjowany kapitan IIIA walczył do końca i strzelił dwie bramki dla swej drużyny.
Turniej wygrała drużyna klasy IIIB, która utrzymała dobry, równy poziom podczas całych rozgrywek i pokonała swych rywali. Drugie miejsce zajęła klasa IIIA, a trzecie IIC. Poziom zawodów był bardzo wysoki, co pokazuje, jak dobrych piłkarzy posiadamy w naszej szkole.  

Hubert Pluta 3a


Rok szkolny 2012/2013

Coca Cola Cup


Siatkarze Czarni Radom

Siatkarze Czarni Radom: Robert Prygiel, Bartłomiej Neroj, Jakub Wachnik odwiedzili Publiczne Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Zakrzewie. Spotkanie to odbyło się dzięki nauczycielce matematyki, zagorzałej fance piłki siatkowej i klubu Czarni Radom, pani Justynie Janus.
W tym niezwykłym wydarzeniu wzięli również udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Zakrzewie. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży. Uczniowie z entuzjazmem słuchali o karierze zawodowej siatkarzy, ich zainteresowaniu sportem, obecnym już od najmłodszych lat oraz ciężkiej pracy nagrodzonej sukcesem. Siatkarze opowiadali o swojej przygodzie ze sportem, o uprawianiu kolarstwa, lekkoatletyki, tenisa stołowego, judo, piłki nożnej. Ciekawostką jest, że  Robert Prygiel rozpoczął karierę od gry w . Zawodnicy opowiadali także o swoich egzotycznych podróżach po całym świecie. Uprawiając siatkówkę miałem możliwość odwiedzenia wszystkich kontynentów, spotkania wielu ciekawych ludzi. Gdyby nie sport, na pewno nie miałbym takiej okazji - zapewnił Robert Prygiel, wspominając swój udział w mistrzostwach świata juniorów w 1995 roku w Malezji.
Zawodnicy Czarnych mieli nie lada problem z odpowiadaniem na pytania młodzieży. Jakub Wachnik musiał się przez chwilę zastanowić, nim odpowiedział, który z jego kolegów z drużyny jest najwyższy. Bartłomiej Neroj musiał zaś sięgnąć w głąb pamięci, aby przypomnieć sobie pierwszą porażkę. Największy problem sprawiły zawodnikom pytania dotyczące życia prywatnego.
Siatkarze Czarnych nie szczędzili uczniom cennych wskazówek. Blisko dwugodzinną wizytę w zakrzewskim gimnazjum zakończył konkurs sprawnościowy, w którym nagrodami były klubowe gadżety. Sportowcy długo pozowali do zdjęć i rozdawali autografy.
Zawodnicy Czarnych  zaskoczeni zaangażowaniem, zainteresowaniem sportem i pasją nastolatków, zaprosili uczniów z Zakrzewa na mecz pierwszoligowej drużyny do Radomia. Robert Prygiel oraz jego koledzy podsumowali spotkanie słowami, że sport jest taką dziedziną, dzięki której dzieci i młodzież uczą się dyscypliny i systematyczności. Dlatego jeżeli , choćby w najmniejszym stopniu mogą pomagać w wychowaniu i przekazywaniu pozytywnych wartości, są z tego powodu bardzo zadowoleni.
Serdecznie dziękujemy siatkarzom klubu Czarni Radom za wspaniałą i pełną pasji prezentację zdrowego stylu życia.

Justyna Janus


 

Turniej Mikołajkowy

Na obiektach PG nr 1 im H. Sienkiewicza w Zakrzewie  odbył się tradycyjny XI Halowy Turniej  w piłce nożnej o puchar Wójta Gminy Zakrzew Sławomira Białkowskiego.  
Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły drużyny sołeckie z terenu gminy Zakrzew.
Do turnieju zgłosiło się 7 drużyny.  Zgodnie z regulaminem zawodów  grano systemem każdy z każdym. Mecze stały na wysokim poziomie sportowym i dostarczyły widzom dużą dawkę emocji.
Zwycięską drużyną okazał się zespół z Taczowa, który grał w składzie: A. Pudzianowski, Ł. Jakóbiak, D Mitak, K.Mitak, D. Stańczykowski, D. Jakóbiak, M. Jakóbiak, K Pysiak.
II miejsce zajęła drużyna Kolonia Piaski: M. Żyła, K. Piwowarczyk,       K. Tkaczyk,S. Żyła, P Żyła, N. Żyła, III zaś Mleczków: r. Wojciechowski, M. Pietrzyk, C. Kubryn, M. Kucharczyk, D. Górnik, J. Nowak.
Na zakończenie turnieju dyplomy i puchary czołowym drużynom wręczał osobiście wójt gminy Zakrzew Sławomir Białkowski. Podziękował wszystkim za udział w turnieju, podkreślił dobra organizację zawodów ,świetne sędziowanie dwójki  arbitrów : Parszewskiego Pawła i Sławomira Pipczyńskiego z ROZPN Radom oraz sportową postawę piłkarzy na boisku . Jednocześnie zaprosił wszystkich  za rok, bo jak stwierdził; turniej ten, zajmuje ważne miejsce w kalendarzu wydarzeń gminy, jej promocji, integruje społeczność lokalną , propaguje  sportowy i zdrowy tryb życia i właśnie dlatego powinien być kontynuowany .
Jako ostatni do współzawodnictwa przystąpili uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Zakrzewie. Do udziału zgłosiło się 14 drużyn, które grały systemem "każdy z każdym". W najlepszej czwórce znalazły się klasy: 2F, 2B, 2D, 3B, po emocjonujących meczach półfinałowych do wielkiego finału weszły 2B i 3B. W meczu o I miejsce zwycięzcą okazała się klasa 2B, natomiast o miejsce III lepsi byli uczniowie z 2D.

Końcowa klasyfikacja:
I miejsce 2B
II miejsce 3B
III miejsce 2D
IV miejsce 2F
Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Konrad Paterek z klasy IIb, który w nagrodę otrzymał piłkę.
Organizatorami turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego z PG nr 1 w Zakrzewie.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów sportowych.
Do zobaczenia za rok  na XII turnieju .

 


Radomiak w Zakrzewie

We wtorek 23 października 2012 roku drużyna Radomianka odwiedziła uczniów Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Zakrzewie. Kto był? Trener Armin Tomala, piłkarze Sławomir Pach, Piotr Banasiak, Maciej Świdzikowski, Jacek Moryc, Rossi Leandro. Na sali gimnastycznej zebrało się około 100 uczniów, którzy między innymi brali udział w konkursie rzutów karnych, żonglerki czy quizie na temat Radomiaka. Uczniowiei zostały obdarowane wieloma upominkami z motywem Radomiaka w postaci naklejek, planów lekcji, smyczy, a najlepsi w konkursach otrzymali szaliki, koszulki i piłki z autografami piłkarzy.

Piłkarze Radomiaka z uczniami

 

Rok szkolny 2011/2012

Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Piłka, piłka, piłka

Dnia 17.04 nasza szkolna drużyna piłkarska  uczestniczyła w turnieju na etapie gminnym, który odbył się na boisku "Orlik" w Zakrzewie. W turnieju wzięły również udział  PG Jedlińsk oraz PG Jastrzębia.  Nasza drużyna jako gospodarz szybko narzuciła swój styl gry przeciwnikom i pewnie wygrała oba mecze. Drużyna z Zakrzewa zajmując pierwsze miejsce awansowała do rozgrywek na etapie powiatowym.
PG Zakrzew - PG Jastrzębia:  4:1
PG Zakrzew - PG Jedlińsk:  3:0
Bramki:  Piotr Doboszx3, Mateusz Trzaskax2, Kacper Musiałekx1, Hubert Zamkowskix1
Asysty: Kacper Musiałekx3, Piotr Doboszx1
Dnia 19.04 w Wierzbicy odbył się Turniej Powiatowy Wzięły w nich udział drużyny: PG Zakrzew, PG Wolanów, PG Małęczyn oraz PG Wierzbica. Faworytem była drużyna gospodarzy, która rok wcześniej wygrała ten etap rozgrywek. W pierwszym meczu nasza szkolna drużyna musiała zmierzyć się właśnie z PG Wierzbicą. Po 30 minutach gry nie wyłoniono zwycięzcy, gdyż mecz zakończył się wynikiem 0:0. Kolejnym rywalem był PG Małęczyn. Drużyna z PG Zakrzewa łatwo straciła bramkę, lecz po kilku minutach sędzia nie uznał gola Piotra Dobosza, który był zdobyty w sposób prawidłowy. Zawodnik ten został ukarany czerwoną kartką ponieważ nie zgadzał się z decyzją sędziego. Mecz zakończył się porażką naszej drużyny 2:0. Na ostatni mecz z PG Wolanów nasi piłkarze wyszli zmobilizowani i pełni zapału, co szybko dało efekty. Świetny mecz rozegrali: Przemysław Kominek i Kacper Musiałek, którzy zdobyli po 3 bramki. Doskonale spisała się również formacja defensywna.  Nasza drużyna zakończyła ten turniej na trzecim miejscu, czując wielki niedosyt i rozgoryczenie po błędnych decyzjach sędziego.  Jednak  możemy być zadowoleni z tego wyniku, gdyż nie on jest najważniejszy, lecz rozwijanie zainteresowań uczniów naszej szkoły oraz godne reprezentowanie jej w licznych konkursach i turniejach.
PG Zakrzew -PG Wierzbica:  0:0
PG Zakrzew - PG Małęczów:  0:2
PG Zakrzew - PG Wolanów:  6:0
Bramki: Przemysław Kominek x3, Kacper Musiałek x3
Asysty: Kacper Musiałek x2, Konrad Paterek x1
Drużyna:
Piotr Dobosz
Mateusz Trzaska
Kacper Musiałek
Huber Zamkowski
Przemysław Kominek
Jakub Lis
Dominki Zbróg
Rafał Paluch
Konrad Paterek
Adrian Goliński

Opiekunowie:
Włodzimierz Andrzejewski
Piotr Wątorski

Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt

Dnia 07.03.2012 w sali gimnastycznej  Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Zakrzewie odbył się Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt z okazji dnia kobiet.
Do rywalizacji zgłosiło się 10 klas, które zostały podzielone na trzy grupy, w których grano systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Zwycięskie ekipy utworzyły grupę mistrzowską walczącą o trzy czołowe lokaty.
Po zaciętych i pełnych dramaturgii meczach, gdzie prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, największą odpornością psychiczną popartą wysokimi umiejętnościami siatkarskimi wykazały się dziewczyny z klasy IIId, które grały następującym składzie: Patrycja Szczepanik, Martyna Mortka, Kinga Tkaczyk, Natalia Sambor, Marta jeżak, Wioletta kaczor, Eliza Lipiec, Dominika Godłoza, Izabella Cielniak, drugie miejsce zajęły uczennice z klasy IIIe, a na najniższym stopniu podium stanęły zawodniczki z klasy IIb.
Wszystkie mecze były prowadzone w sportowej atmosferze w duchu "fair - play."
Wszystkim uczestniczką serdecznie gratulujemy i zapraszamy do rywalizacji za rok.

 

Turniej Tenisa Stołowego Chłopców i Dziewcząt

W dniu 10.02.2012 na sali gimnastycznej Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Henryka  Sienkiewicza w Zakrzewie odbył się szkolny Turniej Tenisa Stołowego Chłopców i Dziewcząt.
Do turnieju zgłosiło się 93 zawodników i 34 zawodniczki, którzy rywalizowali systemem pucharowym.
Po rozegraniu wielu zaciętych pojedynków wyłoniono po troje najlepszych zawodników w każdej kategorii. W fazie finałowej rozgrywki toczyły się systemem "każdy z każdym".
Wśród dziewcząt zwyciężczynią okazała się Magdalena warchoł z klasy Ia, drugie miejsce zajęła Natalia Milczarka z IIb, zaś trzecie Rogala Aleksandra z Ia.
Natomiast turniej chłopców wygrał Piotr Mieszczakowski z klasy IIa, drugie miejsce zajął Patryk Gregorczyk również z klasy IIa, a trzecie Wroński Krzysztof IIIc.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału za rok.
Turniej przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego.

 

X Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Halowej Chłopców

13 grudnia odbył się X Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Halowej Chłopców, do którego zgłosiło się 16 klas. Po zaciętych i ostrych rozgrywkach do półfinału zakwalifikowały się cztery klasy: 2c, 2f, 3a, 3d. Mistrzem okazał się 3d, która pokonała w finale w pięknym stylu klasę 2f (8:2).
Miejsca na podium zajęły klasy:
1. 3d
2. 2f
3. 3a

Coca Cola Cup

Półfinał Turnieju

Dnia 02.11.2011 roku na obiekcie MOSIR'u Radom odbył się półfinał Turnieju Coca-cola Cup 2012 na szczeblu województwa mazowieckiego. W grupie z naszą szkolną drużyną znalazło się PG Nr 22 Radom oraz PG Stary Gózd. W pierszym meczu nasza drużyna trafiła na faworyta rozgrywek - PG Nr 22 Radom. Mimo walki i pełnego zaangażowania uległa rywalowi 4:2. Obydwie bramki strzelił Mateusz Trzaska. Kolejny mecz PG Zakrzew stoczyło z PG Stary Gózd. Po heroicznej walce nasza drużyna wygrała 5:4. Na listę strzelców wpisali się: Kacper Musiałek, Mateusz Trzaska, Piotr Dobosz, Konrad Paterek oraz Hubert Zamkowski. Drużyna reprezentująca naszą szkołę zajęła drugie miejsce w grupie i nie awansowała do następnego etapu, udało się to Publicznemu Gimnazjum Nr 22 w Radomiu. Opiekunem drużyny był Pan Piotr Wątorski.

Drużyna PG Zakrzew: Jakub Lis, Mateusz Trzaska, Piotr Dobosz, Kacper Musiałek, Hubert Zamkowski, Paweł Miros, Adrian Goliński, Konrad Paterek, Rafał Paluch, Przemysław Kominek,

Wyniki:
PG Zakrzew 2:4 PG Nr 22 Radom
PG Zakrzew 5:4 PG Stary Gózd

Kacper Musiałek         

 

1 Runda Eliminacyjna

W dniu 11 października 2011 roku na boisku "Orlik" w Zakrzewie  odbyła się I Runda Eliminacyjna Turnieju COCA - COLA CUP, w  którym wzięło udział trzy drużyny: PG Wsola, PG Zakrzew,  PG Jastrzębia.
Zwycięzcą turnieju zostało Publiczne Gimnazjum w Zakrzewie,  które w dwóch meczach uzyskało następujące wyniki:. 
PG Zakrzew, PG Wsola 15:1  (bramki: Trzaskax4, Musiałekx4, Golińskix2, Paterekx2, Miros, Kominek, Dobosz) PG Zakrzew, PG Jastrzębia 4:1  (Dobosz, Zamkowski, Kominek, Trzaska).
 W trzecim meczu lepsi okazali się uczniowie z Jastrzębi, pokonując drużynę ze Wsoli 6:0
Drużyna PG Zakrzew: Jakub Lis, Mateusz Trzaska, Piotr Dobosz, Kacper Musiałek, Hubert Zamkowski, Paweł Miros, Adrian Goliński, Dominik Zbróg, Konrad Paterek, Przemysław Kominek, Rafał Paluch,

Piotr Wątorski

Rok szkolny 2010/2011

Tenis stołowy dziewcząt i chłoców

11 marcza 2011 w Publicznym Gminazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Zakrzewie odbyły się rozgrywki w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Spośród uczestników wyróżniało się rodzeństwo Natalka (klasa 1b) i Seweryn (klasa 3a) Milczarscy, nikogo nie zdziwił fakt, że oboje wygrali. Serdecznie gratulujemy. Z niecierpliwością czekamy na mecz pomiędzy rodzeństwem.

.....................................................................................

  Siatkówka dziewcząt i chłopców

W dniu 01.02.2011 w Publicznym Gminazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Zakrzewie odbyły się rozgrywki międzyklasowe w piłce siatkowej chłopców. Do udziału  zgłosiło się 16 klas, które grały systemem pucharowym. W pierwszym półfinale zmierzyły się klasy IIa i IIIa zwycięsko z tej konfrontacji wyszli drugoklasiści, w drugim półfinale zaś klasy IIf i IId po wyrównanym meczu lepsza okazała się II f. W meczu o III miejsce spotkali się przegrani z półfinałów i po zaciętym pojedynku zwyciężyła klasa IId, zaś sam mecz finałowy był jednostronnym widowiskiem, gdzie zdecydowanym zwycięzcą okazali się uczniowie z klasy IIf. Najlepszym zawodnikiem turnieju został uznany Piotr Dobosz z IIf. Warto podkreślić duże zaangażowanie uczniów, a także dosyć wysoki poziom sportowy i głośny , kulturalny doping. Turniej zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania - fizycznego. 

       

                                                                               

Turniej piłki nożnej halowej - dzień chłopaka

W dniu 01.10 2010 roku odbył się turniej piłki nożnej halowej chłopców o puchar dyrektora pani Krystyny Smolińskiej Publicznego Gimnazjum nr im. Henryka Sienkiewicza w Zakrzewie z okazji dnia chłopaka.
W zawodach wzięło 16 drużyn. Grano systemem pucharowym - przegrywający odpada, stąd wszystkie mecze były zacięte, ale w ramach fair play.
W finale spotkali się chłopcy z klasy 3a i 3a. mecz był godny finału: osiem bramek, wiele spięc podbramkowych, parad bramkarzy.
Minimalnie lepsi okazali się uczniowie 3b wygrywając 5:3.
Ostatnie wyniki turnieju:
1 miejsce  - 3b
2 miejsce - 3a
3 miejsce - 2e

 

..................................................................................................................

Zawody o Puchar Premiera Donalda Tuska

W dniu 17.09.2010 na obiektach kompleksu sportowego "Orlik 2012" w Zakrzewie odbył się turniej piłki dla uczniów urodzonych w 1997-1998 roku o puchar premiera Donalda Tuska. W kategorii wiekowej 1999-2000r. i 1998 zwyciężyła drużyna PSP w Zakrzewie, pokonując rywali z terenu całej gminy.
Rozegrano również wewnątrzszkolne zawody dla klas pierwszych gimnazjum 1997r. startowało pięć drużyn, a najlepsza okazała się klasa 1cz gimnazjum. Z tej grupy uczniów rocznik 1997-1998 wyłoniona została reprezentacja PG nr 1 i PSP w Zakrzewie, która wzięła udział w turnieju o puchar premiera Donalda Tuska na szczeblu powiatowym w Radomiu, zajmując pierwsze miejsce i kwalifikując się do rozgrywek na szczeblu wojewódzkim. Finał województwa mazowieckiego rozegrano w dniach 7.10.2010 na obiektach OSIR BEMOWO w warszawie. W stawce dwunastu drużyn nasi uczniowie zajęli piąte miejsce. Do wyróżniających się zawodników należeli Paweł Miros i Karol Chochoł z PSP oraz Damian Kostrzewa oraz Adrian Goliński z PG nr 1.
Warto podkreślić, że wszystkie drużyny otrzymały komplet strojów piłkarskich, a medale i puchary wręczał osobiście minister sportu Adam Giersz.
Opiekunami uczniów "Orlik Zakrzew" byli Włodzimierz Andrzejewski Radosław Senator - nauczyciele wychowania fizycznego i animatorzy sportu.

.................................................................................................................

Rok szkolny 2009/2010

Rajd rowerowy - Domaniów 2010

.......................................................................................

Otwarcie stadionu Orlik 2009

.............................................................................................

Rok szkolny 2008/2009

Cała Polska biega

 

Anita zajęła I miejsce w konkursie plastycznym Turnieju Wierdzy Pożarniczej - GRATULUJEMY

.............................................................................................

Mamy drużynę Mistrzów wśród dziewcząt w Piłkę Siatkową

   Już po raz kolejny w naszej szkole odbyły się Szkolne Mistrzostwa w Piłce Siatkowej Dziewcząt klas
I-III.
   Rozgrywkom towarzyszyły wielkie emocje i zaangażowanie, które udzieliło się również nauczycielom.
A oto zwycięzcy:
I miejsce klasa - 3e
II miejsce klasa -1a
III miejsce - rozgrywki wkrótce

.............................................................................................

Jesteśmy Mistrzami

Nasza drużyna zajęłała I miejsce w VII Międzypowiatowym Turnieju Piłki Halowej dla Chłopców w o Puchar Starosty Radomskiego. W Turnieju wzięło udział 8 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy.
W grupie pierwszej znalazły się:
Publiczne Gimnazjum z  Wolanowa, Publiczne Gimnazjum z Zakrzewa, Publiczne Gimnazjum ze Skaryszewa i Publiczne Gimnazjum z Suskowoli.
Wyniki spotkań w grupie:
PG Zakrzew - PG Wolanów: 2:0
PG Zakrzew - PG Suskowola : 0:0
PG Zakrzew - PG Skaryszew: 5:1
W grupie zajęliśmy I miejsce i tym samym awansowaliśmy do finału, gdzie zmierzyliśmy się z PG Gózd. Po zaciętym meczu wygraliśmy 1:0, a zwycięską bramkę zdobył Artur Rogala.
Warto dodać, że najlepszym zawodnikiem Turnieju wybrano właśnie Artura Rogalę.
Skład drużyny:

 1. Włodarczyk Mateusz Id
 2. Wojciechowski Rafał IIb
 3. Rogala Artur IId
 4. Sikorski Paweł IIa
 5. Jędrzejewski Dominik IIg
 6. Gil Damian Ie
 7. Korgul Przemysław IIg
 8. Włodarczyk Sylwester IIg
 9. Mroczkowski Patryk IIc
  Opiekunowie:
  Piotr Wątorski
  Włodzimierz Andrzejewski

 

.............................................................................................

VII Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Halowej
o Puchar Wójta Gminy Zakrzew

   W dniach 13 grudnia 2008r. w naszej szkole odbył się VII Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Wójta Gminy Zakrzew dla szkół podstawowych, gimnazjum i drużyn sołeckich z terenu gminy Zakrzew.

.............................................................................................

Mikołajki w gimnazjum

.............................................................................................

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom uczniów i społeczności lokalnej nauczyciele wychowania fizycznego z Publicznego Gimnazjum w Zakrzewie utworzyli przy szkole Uczniowski Klub Sportowy "AS ZAKRZEW".
Sport w naszej szkole cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży, czego przykładem jest zróżnicowanie dyscyplin sportowych takich jak:
piłka nożna,
piłka siatkowa,
akrobatyka,
tańce,
zajęcia na siłowni szkolnej,
jazda na rowerze (miasteczko ruchu drogowego),
tenis stołowy,
unihokej,
lekkoatletyka,
zapasy.
   Co roku organizowane są w naszej szkole liczne turnieje oraz rozgrywki sportowe cieszące się dużym zainteresowaniem nie tylko młodzieży gimnazjalnej ale również starszej młodzieży.
Do tych uroczystości należą:
"Mikołajkowy" turniej piłki nożnej halowej chłopców szkół podstawowych;
"Mikołajkowy" turniej piłki nożnej halowej chłopców Publicznego Gimnazjum w Zakrzewie;
"Mikołajkowy" turniej piłki nożnej halowej Drużyn Sołeckich o Puchar Wójta Gminy Zakrzew;
Wiosenny Turniej piłki nożnej halowej drużyn Sołeckich;
Miting lekkoatletyczny;
Mistrzostwa piłki siatkowej dziewcząt.
Sekcje takie jak: akrobatyka, tańce, zapasy uświetniają wszelkie uroczystości szkolne swoimi pokazami:
akrobatyka - układy gimnastyczne dziewcząt do muzyki,
tańce - układy taneczne z figurami akrobatycznymi,
zapasy - pokazy siłowe.

 
..................................................................

Rok szkolny 2007/2008

Mamy drużynę Mistrzów wśród dziewcząt w Piłkę Siatkową

   Już po raz kolejny w naszej szkole odbyły się Szkolne Mistrzostwa w Piłce Siatkowej Dziewcząt klas
I-III.
   Rozgrywkom towarzyszyły wielkie emocje i zaangażowanie, które udzieliło się również nauczycielom.
A oto zwycięzcy:
I miejsce klasa - 3d
II miejsce klasa - 3a
III miejsce klasa - ex aequo 2f, 3b

Mamy drużynę Mistrzów wśród chłopców w Piłkę Siatkową

  Już po raz kolejny w naszej szkole odbyły się Szkolne Mistrzostwa w Piłce Siatkowej Chłopców klas
I-III.
   Rozgrywkom towarzyszyły wielkie emocje i zaangażowanie, które udzieliło się również nauczycielom.
A oto zwycięzcy:

I miejsce klasa - 3d
II miejce klasa - 3f
II miejsce klasa - 2d

..................................................................

Mamy drużynę Mistrzów wśród dziewcząt w Piłkę Siatkową

   Już po raz kolejny w naszej szkole odbyły się Szkolne Mistrzostwa w Piłce Siatkowej Dziewcząt klas
I-III.
   Rozgrywkom towarzyszyły wielkie emocje i zaangażowanie, które udzieliło się również nauczycielom.
A oto zwycięzcy:
I miejsce klasa - 3d
II miejsce klasa - 3a
III miejsce klasa - ex aequo 2e, 3b

..................................................................

VI Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Halowej
o Puchar Wójta Gminy Zakrzew

   W dniach 6, 7 i 8 grudnia 2007r. w naszej szkole odbył się 6 Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Halowej o puchar wójta gminy Zakrzew dla szkół podstawowych, gimnazjum i drużyn sołeckich z terenu gminy Zakrzew.
   6 grudnia 2007r. o puchar najlepszej drużyny walczyło 7 szkół podstawowych-najlepsza okazała się PSP z Zakrzewa.
   7 grudnia 2007r. do rozgrywek przystąpiło 20 zespołów klasowych z Publicznego Gimnazjum w Zakrzewie. A oto ranking klasowy:
1 miejsce - kl.3d
2 miejsce - kl.3b
3 miejsce - kl.1d
Rywalizacja międzyklasowa stała na bardzo wysokim poziomie i jak co roku rozgrywki cieszyły się dużym zainteresowaniem.
   Kolejny dzień zmagań sportowych przyciągnął drużyny sołeckie z całego terenu gminy Zakrzew (14 zespołów).
   Puchar i piłkę ufundowane przez wójta gminy Zakrzew Sławomira Białkowskiego otrzymała drużyna z Janiszewa, drugie miejsce zdobyły Milejowice, trzecie miejsce - Marianowice
Oprócz pucharów i piłek dla zwycięskich drużyn nagrody rzeczowe(torby podróżne, plecaki, koszulki i inne prezenty) ufundował Urząd Marszałkowski, a wręczali je Waldemar Kordziński i Rafał Rajkowski.
Nauczyciele wychowania fizycznego zrzeszeni w ,,UKS AS Zakrzew" przy Publicznym Gimnazjum w Zakrzewie rokrocznie zajmują się organizacją turniejów piłki nożnej(Mikołajkowe Turnieje jak i wiosenne rozgrywki).
   Imprezy te z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wszystkim, którzy uczestniczą w tych przedsięwzięciach, serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne rozgrywki.


..................................................................

Rajd rowerowy do Domaniowa 2008


..................................................................

Rajd rowerowy do Domaniowa 2007