strona główna
  misja naszej szkoły
  historia szkoły
  patron naszej szkoły
  muzeum regionalne
  galeria zdjęć
  grono pedagogiczne
  nasi absolwenci
  hymn szkoły
  foldery szkoły
  kawiarenka
  radiowęzeł
  dokumenty szkolne
  co dalej Gimnazjalisto?
  Wiarygodna szkoła
  akcja "Szkoła z klasą"
  happeningi, ogniska, imprezy
  sport, UKS "AS" Zakrzew
  projekty, konkursy
  gazetka "Szuflada"
  gość miesiąca
  wolontariat
  uroczystości szkolne
  nasza miejscowość
  nietypowe lekcje
  wycieczki, zielona szkoła
  edukacja obywatelska
  samorząd szkolny
  świadkowie historii
  Wieści
  dla rodziców
  kontakt
 
Wolontariat

   Szkolny Wolontariat działa Przy Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Zakrzewie już 10 lat. Opiekunami są panie Donata Olędzka, Justyna Janus, Magdalena Sobień, Małgorzata Małysa, Karolina Banasik oraz Maria Archabuz. Celem tej organizacji jest zaszczepienie w młodzieży potrzeby niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują.
Udział w akcjach wolontariatu uświadamia młodym ludziom konieczność czynienia dobra bez konieczności oczekiwana czegoś w zamian, wyzwala w nich ogromne pokłady wrażliwości. Co roku wraz z grupą aktywnych i kreatywnych gimnazjalistów o wielkim sercu  staramy się pomóc społeczności szkolnej, rodzinom uczniów, a także przyłączamy się do ogólnopolskich akcji charytatywnych.
Sami zdobywamy fundusze potrzebne na organizację niektórych przedsięwzięć: bierzemy udział w Dożynkach Gminnych, gdzie od lat mamy swoje stoisko, na którym sprzedajemy ciasta upieczone przez uczennice działające w wolontariacie; organizujemy bar z napojami i goframi podczas dyskotek szkolnych,
   Co  roku 6 grudnia przeprowadzamy akcję  Szkolne Mikołajki. Uczniowie  w przebraniu Mikołaja i czterech Śnieżynek odwiedzają wszystkich uczniów i  w klasach rozdają im cukierki. Mikołaj odwiedza też Urząd Gminy, Ośrodek Zdrowia oraz Komisariat Policji w Zakrzewie. Zawsze jesteśmy oczekiwani i entuzjastycznie witani przez mieszkańców gminy.
Chętnie włączamy się w akcje prowadzone przez Caritas, Polską Akcję Humanitarną, ale szczególnie jesteśmy skupieni na pomocy naszym uczniom dotkniętych chorobą lub tragedią rodzinną.. Zbieramy odzież dla rodzin wielodzietnych, głównie w okresie jesienno-zimowym. Przeprowadziliśmy  akcje zbiórki pieniędzy dla naszych dwóch absolwentek Beaty i Agnieszki i  pomogliśmy im w zdobyciu pomp insulinowych.
   Współpracujemy ze Specjalnym Ośrodkiem dla Dzieci Niewidomych i  Słabo Widzących w Radomiu. Zebrałyśmy zespół 9 uczennic, które są spontaniczne, uwielbiają śpiewać i chciały pomagać innym. Razem z nimi stworzyłyśmy program artystyczny złożony z piosenek i wesołych monologów, które doskonaliliśmy na wielu próbach. Raz na kwartał odwiedzamy dzieci z tegoż  ośrodka. Atmosfera podczas występów jest niepowtarzalna. Spotkania te są tak samo ważne dla nas, jak i dla nich. To ogromne przeżycie. Uczniowie zaangażowali się w tę sprawę całym sercem. Dla nas jest to dowód na to, że młodzież, z którą pracujemy, nie jest pozbawiona uczuć i potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji.
   Naszym ostatnim pomysłem było, wspólnie z p. Piasek, wystąpienie z zaproszeniem do grupy teatralnej dzieci i młodzieży z zespołem Downa "Opatrzność" działającym przy parafii M.B. Bolesnej w Radomiu. Młodzież przyjechała do naszej szkoły z przedstawieniem "Mały Książę", by pięknie zaprezentować swój talent i miłość do sztuki. Obawialiśmy się bardzo tej wizyty, a przede wszystkim reakcji gimnazjalistów, którzy na co dzień nie obcują z osobami dotkniętymi tak ciężką chorobą. Ku naszej radości okazało się, że nasi uczniowie oglądali przedstawienie w zupełnej ciszy i skupieniu. Potrafili zachować się godnie i z powagą. Pięknie reagować na grę aktorską i śpiew chorych dzieci. Gorącymi owacjami nagrodzili  ich  ogromną pracę i serce, jakie włożyli w przygotowanie przedstawienia. Były łzy radości i łzy wzruszenia. Bariery zostały przełamane, a my liczymy na dalszą współprace z tą wspaniałą i niepowtarzalną grupą dzieci. Wiemy, że to właśnie od nich możemy najbardziej  nauczyć się miłości i wrażliwości, a przede wszystkim docenić to, co już mamy.
   Teraz przygotowujemy się do wzięcia udziału w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Wypatrujcie nas 8 stycznia na ulicach gminy Zakrzew i pomóżcie po raz kolejny naprawić świat.


Rok szkolny 2016/2017

Makulatura na misję

 


Rok szkolny 2015/2016

Konferencja Szkolnego Koła Caritas

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas działającego w Publicznym Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Zakrzewie podsumowali swoje bogate działania w wolontariacie podczas uroczystej konferencji zatytułowanej "Miłosiernym być", która odbyła się 21 kwietnia w restauracji Karo w Mleczkowie. Konferencja składała się z trzech filarów. Pierwszy poświęcony był wolontariatowi i miłosierdziu. Do młodych wolontariuszy mówił ks. dr Wojciech Wojtyła w wykładzie zatytułowanym "Być znaczy kochać" oraz prowadząca konferencję p. Beata Piasek - katechetka z gimnazjum. Wzruszającą prelekcję pt. "Wolontariat zmienia spojrzenie na świat" wygłosiła młoda gimnazjalistka Milena Kurowska z klasy 1A. Gimnazjaliści pracowali w grupach oraz dyskutowali podczas panelu poświęconego wieloaspektowym korzyściom płynącym z pracy w wolontariacie. Drugi filar konferencji poświęcony chrześcijaństwu w twórczości patrona szkoły Henryka Sienkiewicza poprowadziła p. Magdalena Sobień. Trzecia część konferencji poświęcona była chrześcijańskim korzeniom Polski oraz przygotowaniom do szkolnych obchodów 1050. Rocznicy Chrztu Polski. Poprowadziła go p. Małgorzata Małysa. Słowo do Młodych przygotowujących się do wyjazdu na ŚDM skierował również ks. W. Tamborek. Był śpiew, radość, łzy wzruszenia i wspaniała integracja.

Więcej zdjęć na facebook


28 stycznia 2016 spotkaliśmy się z członkami
Stowarzyszenia Twórczości Artystycznej Osób z Zespołem Downa "Opatrzność"


Klasowa Paczka Słodyczowa


Wigilije Dzieło Pomocy Dzieciom


Zbieramy żywność


"Królewna Śnieżka"

Dnia 27 października 2015r. w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Zakrzewie odbyło się spotkanie z dziećmi z Zespołem Downa ze Stowarzyszenia Opatrzność z Radomia. Te dzieci są obdarzone niezwykłymi talentami, którymi tego dnia pochwaliły się przed gimnazjalistami. Na wstępie całego wydarzenia nasi uczniowie oddali hołd św. Janowi Pawłowi II, śpiewając znaną każdemu Polakowi pieśń- Barka. Absolwentka naszego gimnazjum również przyczyniła się do tego wspaniałego wydarzenia, grając na gitarze i równocześnie śpiewając ze swoim chórem hymn Światowych Dni Młodzieży. Po oddaniu czci papieżowi Marta Krzyżanowska, przewodnicząca naszego gimnazjum, miło i serdecznie powitała przybyłych gości zgromadzonych na spotkaniu z dziećmi ze Stowarzyszenia Opatrzność. Opiekunka grupy wypowiedziała się na temat Stowarzyszenia i tych miłych dzieci. Po przemówieniu pani Dyrektor naszej szkoły - Krystyny Smolińskiej - młodzi aktorzy - amatorzy- przedstawili nam na scenie spektakl pt. "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków". Cała szkoła była pod ogromnym wrażeniem, oglądając tak wspaniały występ. Dzięki niemu przekonaliśmy się, że niepełnosprawność nie stanowi żadnej przeszkody w spełnianiu marzeń i realizowaniu pasji. Po spektaklu goście udali się na poczęstunek, który przygotowały uczennice naszego gimnazjum. Każdy mógł skosztować przepysznych ciast i napić się gorącej kawy lub herbaty.
Po odpoczynku w kawiarence udaliśmy się z gośćmi na teren szkoły. Przewodnikiem tej grupy był Hubert Popis uczeń 1 klasy gimnazjum. Pod koniec wycieczki odbył się quiz o naszym patronie Henryku Sienkiewiczu. Uczestnicy wycieczki otrzymali pamiątkowe foldery, nagrody rzeczowe i lizaki. Ten dzień dla gimnazjalistów był naprawdę wyjątkowy.
Stanowił wartościową i piękną lekcję. Mamy nadzieję, że w podobnej będziemy uczestniczyć jeszcze nie raz.

Hubert Popis kl. 1a

 


  Rok szkolny 2014/2015

Pomoc dla Urkainy


Gimnazjaliści też pomagają

W naszym Gimnazjum prężnie działa Szkolne Koło Caritas pod opieką pani Beaty Piasek. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, aby wesprzeć potrzebujących, zostały zorganizowane dwie akcje.  W drugiej połowie listopada w sklepach na terenie Gminy Zakrzew odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności pod patronatem Banku Żywności.
Do akcji włączyło się około 50 uczniów z naszej szkoły. Żywność była zbierana w 2-3 osobowych grupach w sklepach spożywczych. Mimo zmęczenia, każdy z uczestników dołożył wszelkich starań, aby wypaść jak najlepiej. Akcja odbyła się w przyjemnej atmosferze, pełnej szczerych uśmiechów i miłych gestów. Byliśmy zaskoczeni, jak wiele osób wsparło potrzebujących
i mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się zebrać jeszcze więcej darów i otworzyć serca ludzi na pomoc.
W grudniu odbyła się druga akcja - Klasowa Paczka Słodyczowa. Tym razem włączyła się do niej cała szkoła. Uczniowie mogli dobrowolnie przyczynić się do pomocy, wręczając drobny upominek lub słodycze dziecku, które sami wybiorą. Podarowane prezenty zostały zapakowane w pudełka i przekazane podczas apelu, na którym również wręczono legitymacje osobom należącym do Szkolnego Koła Caritas. Podczas tego zebrania mogliśmy również usłyszeć wiersz autorstwa Doroty Prokopowicz oraz piosenkę skomponowaną przez Annę Kurowską.
Naprawdę warto jest pomagać, nawet dla tych niezapomnianych uśmiechów i spojrzeń wdzięczności. Można to robić codziennie - ustępując miejsca koleżance czy pomagając koledze w nauce. Można też pomagać na troszkę większą skalę, a jeżeli ktoś nie wie, jak to zrobić- zapraszamy wszystkich spragnionych czynienia dobra do Szkolnego Koła Caritas.

Marta Krzyżanowska

 


 

Rok szkolny 2013/2014

22 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

12 stycznia 2014r. odbył się 22 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zebrane fundusze będą przekazane na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej oraz dobrej opieki medycznej seniorów. Wolontariat, który działa przy naszym gimnazjum także czynnie włączył się do tej szczodrej akcji. Młodzież wraz z opiekunami: Panią Justyną Janus oraz Panią Donatą Olędzką, energicznie i z ogromnym zapałem przygotowywał się do pomagania. Na terenie naszej gminy rozwieszane były plakaty promujące całą idee. Pieniądze zbierane były przede wszystkim w pobliskich kościołach. Młodych ludzi nie przepędził nawet ostry mróz i silny wiatr. Ich wola pomagania była ogromna. Cała gminna społeczność chętnie uczestniczyła w akcji. Wrzucając do puszek swoje datki, u każdego pojawiał się uśmiech na twarzy, byli oni dumni i bardzo szczęśliwi z powodu że pomagają i wspierają chorych,  zarówno dzieci, jak i seniorów. Serduszka przylepiane do kurtek symbolizowały dobroć, która w tym aż kipiała w ludzkich sercach. Chciałoby się widywać taki obrazek na co dzień. Uczy nas to, że warto pomagać, dzięki temu inni ludzie, ale także my sami będziemy szczęśliwi. Świat stanie się lepszy, bardziej kolorowy, wypełniony ludzkimi uśmiechami. Czynione dobro prędzej czy później do nas powróci, a przecież pomaganie tak dużo nie kosztuje.

                                                                                                                             Kinga Stawczyk, kl. 2b


WSPIERAMY POLSKĄ SZKOŁĘ NA LITWIE

Szkolne Koło Caritas wspólnie ze Szkolnym Wolontariatem zorganizowały zbiórkę pomocy szkolnych dla naszych Rodaków uczęszczających do polskiej szkoły im. Adama Mickiewicza w Dziewieniszkach na Litwie. Uczniowie naszego gimnazjum z wilka radością ofiarowali przybory szkolne dla swoich litewskich kolegów.

 


 

Organizują różne akcje charytatywne. Zawsze można na nich liczyć. To wolontariusze.
W dniu ich święta kolejne osoby otrzymały legitymacje członkowskie włączające je do tego grona. Ta z numerem 1000 przypadła gimnazjalistce z Zakrzewa.


Wolontariusz chętnie i bez wynagrodzenia angażuje się w pracę na rzecz innych i swojego lokalnego środowiska. Ludzi, którzy chcą pomagać potrzebującym, jest coraz więcej. Międzynarodowy Dzień Wolontariusza jest okazją do pokazania tych, którzy bezinteresownie dla innych poświęcają swój czas, wspierają ich i im pomagają.
Od listopada 2012 roku w naszej szkole obok Szkolnego Wolontariatu działa Szkolne Koło Caritas również skupiające wolontariuszy. Obydwie organizacje wspierają się, współpracują, a ich członkowie razem świętowali z okazji Dnia Wolontariusza. Razem też przygotowali okolicznościową akademię.


Wieczór Wigilijny w Gminie

Już od kilku lat w centrum Zakrzewa odbywa się spotkanie wigilijne dla mieszkańców naszej gminy, przedstawicieli władz gminnych i samorządowych jak również zaproszonych gości. Jest to szczególny czas, kiedy można porozmawiać, śpiewać kolędy a przede wszystkim złożyć sobie życzenia świąteczne. Jest to również czas, kiedy nasze serca są bardziej wrażliwe i otwarte na potrzeby innych. Szkolny Wolontariat wykorzystał tę okazję,  aby przeprowadzić zbiórkę funduszy na pomoc najbardziej potrzebującym uczniom naszego gimnazjum. W związku z tym zostało przygotowane stoisko z dekoracjami świątecznymi, a całkowity dochód z ich sprzedaży został przeznaczony na powyższy cel.


Mikołaj rozdaje cukierki!!!


1000 członek Caritas w naszym gimnazjum

 


Zakrzewskie Pola Nadziei


16 października cała społeczność szkoły wzięła udział w akcji "Pola Nadziei", włączając się tym samym do udziału w ogólnoświatowej kampanii pomocy osobom nieuleczalnie chorym na raka. Akcja jest dziełem Fundacji MARIE CURIE CANCER CARE z Edynburga w Wielkiej Brytanii. Głównym celem jest pozyskiwanie środków finansowych na utrzymanie hospicjów, a także propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie. W Polsce Pola Nadziei są organizowane już od 16 lat, od 1981 roku prowadzi je Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum im. Św. Łazarza w Krakowie.
Uczniowie, nauczyciele i katecheci sadzili w tym dniu przed szkołą zakupione cebulki żonkili, które na wiosnę zostaną ścięte i sprzedane, a dochód z akcji w całości zostanie przeznaczony na potrzeby hospicjum w Radomiu.


 

Szczególne podziękowanie!!!

Wolontariat nie istniałby bez ludzi, którzy bezinteresownie angażują się w pomoc tym, którzy z różnych przyczyn znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.
Kilkakrotnie mogliśmy pomagać uczniom naszej szkoły, rozdzielając słodycze, ubrania czy pomoce szkolne, jakie otrzymujemy od przyjaciół, znajomych i rodziny pani Anety Glegolskiej z Warszawy, która zbiera i przywozi ze stolicy wszystko, co uda się jej zgromadzić.
Bardzo wiele wzruszających historii o uczniach naszej szkoły wysłuchali Państwo: Irena i Stanisław Glegolscy, Marcjanna i Rafał Łuszczyk , Aleksandra Boczko, Wojtek Sawicki, Justyna Krupa, Ola Papis, Paweł Wielądek, Adela Sadowska, Renata i Artur Grzymek, Agnieszka Pawłowska, Oliwia Bielska, Marta Polak , Bartek Rosiński, Aneta i Mateusz Waliccy, Beata Strzelecka, Tomek Grzymek, Emilia i Adam Piskorek, Michał Mackiewicz- Kacprzak, Paulina Ksieżopolska, Zofia Rusek, Krzysztof Lewandowski, Barbara Kaczyńska, Katarzyna Ugorowska, Marzena i Rafał Piwowarczyk, Łukasz Glegolski, Ewelina Mucha, Justyna Karolak, Ania Dworska, Małgorzata Biadon, oraz Ilona Potoczny i Agnieszka Pawłowska z PIONIER PEKAO Investments w Warszawie.
W imieniu dyrekcji Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Zakrzewie, opiekunów Szkolnego Wolontariatu i obdarowanych uczniów serdecznie Państwu dziękujemy. 


Dożynki Gminne to doskonała okazja do spotkania się rolników i przedsiębiorców z całej gminy Zakrzew, aby podsumować kolejny rok pracy i pochwalić ich osiągnięcia. Jest to również okazja do zaprezentowania się placówek oświatowych z terenu naszej gminy oraz wsparcia ich działań.
Corocznie nasza szkoła włącza się w tę uroczystość, przygotowując dekorację sceny, występy uczniów, jak również przeprowadzając charytatywne akcje, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie uczniów gimnazjum. Nie mogło  więc także w tym roku zabraknąć loterii fantowej, którą przez kilka godzin prowadziły uczennice klas I b oraz III b wraz z opiekunkami. Tradycyjnie zaprezentowało się  słodkie stoisko z domowymi wypiekam,i do zakupu  których zachęcały uczennice klasy III a.
Serdeczne podziękowania składamy wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie loterii jak również tym, którzy ufundowali cenne nagrody rzeczowe. Szczególnie wdzięczni jesteśmy nauczycielom Publicznego Gimnazjum w Zakrzewie oraz Radzie Rodziców naszego gimnazjum. Dziękujemy za wsparcie Radnym Gminy Zakrzew oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność na terenie naszej gminy:
Pani Agnieszce Stępień- właścicielce kwiaciarni INES
Pani Bogusławie Budzik- właścicielce kiosku RUCHU
Pani Bożenie Szarej - właścicielce Biura Rachunkowego
Pani Romanie Sikora- właścicielce sklepu ROMA
Panu Danielowi Pasikowi- właścicielowi  sklepu spożywczego ABC
Panu Jerzemu Włodarczykowi - właścicielowi sklepu spożywczego GROSZEK
Dzięki ich zaangażowaniu i bezinteresowności udało nam się zebrać środki finansowe, które przeznaczone zostaną na zakup podręczników, pomocy szkolnych i sfinansowanie wyjazdów lub wycieczek szkolnych dla uczniów naszej szkoły, pozostających w trudnej sytuacji finansowej lub losowej.

 


 

 Wznawiamy akcję zbierania plastikowych nakrętek
POMAGAMY MAŁEJ AMELCE

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NAUCZYCIELI, ABY WŁĄCZYLI
SIĘ DO TEJ AKCJI

ZBIERAMY NAKRĘTKI PO:

  • napojach
  • paście do zębów
  • płynach do płukania
  • kawie
  • szamponach
  • płynach do kąpieli


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy


 

Wigilia Gminna 2012

 


 

Mikołaj 2012

Dnia 6 grudnia 2012 roku uczniowie naszego gimnazjum pod czujnym okiem pani Donaty Olędzkiej i pani Justyny Janus wyruszyli uszczęśliwiać mieszkańców gminy Zakrzew. Mikołaj i siedem śnieżynek rozdawali małe prezenty.  Uczniowie odwiedzili pracowników Urzędu Gminy Zakrzew, gminną bibliotekę, ośrodek zdrowia, posterunek policji, bank, aptekę, pocztę i pobliskie sklepy. Przez wszystkie osoby, orszak Mikołaja został miło i serdecznie przyjęty. Wszędzie zapraszano nas za rok. Najgrzeczniejsi zostali nagrodzeni, ci mniej grzeczni również dostali coś słodkiego. Po powrocie do szkoły, zmarzniętym uczniom nie brakowało zapału do pracy. Mikołaj wraz ze swoimi towarzyszkami zaczął odwiedzać klasy. Cały dzień był bardzo pracowity dla Mikołaja i jego śnieżynek. Mimo tego uśmiech nie zniknął z ich twarzy. Teraz mają tylko nadzieję, że przyszłe Mikołajki będą równie udane jak tegoroczne.

Wiktoria Majchrzak klasa 2B

 

....................................................................

Szkolny Wolontariat informuje:
Pajacyk jest na Facebooku

Program Pajacyk Polskiej Akcji Humanitarnej ma swoją stronę oficjalną na Facebooku. Zachęcamy
do "polubienia", a także udostępniania na swoich profilach.
Stronę Pajacyka można znaleźć pod adresem www.facebook.com/PajacykPL
Umieszczane są na niej informacje o akcjach, zbiórkach i innych wydarzeniach związanych z programem Pajacyk. Pomóżcie nam w walce z głodem poprzez zapraszanie na stronę swoich znajomych.
Im więcej kliknięć w brzuszek Pajacyka,
tym mniej głodnych dzieci.

Dziękujemy i do zobaczenia na FB.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

   8 stycznia bieżącego roku, nasi szkolni wolontariusze brali udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Fundacja ta, miała początek 20 lat temu. Dokładnie 2 marca 1993 r. w Warszawie. Jerzy Owsiak po raz pierwszy zagrał dla chorych dzieci. Za zebrane pieniądze zakupiono specjalistyczny sprzęt medyczny. W tym roku nasi uczniowie zbierali pieniądze na terenie naszej gminy. Żartobliwie ze sobą rywalizowali, ale cel był jednak wspólny- pomoc mamom w ciąży chorym na cukrzycę. Razem zebrali 4349, 522 zł. Na terenie naszej gminy, a w Polsce, suma wynosiła ponad 40 milionów złotych. Gratulujemy !
   I znów udowodniliśmy, że mamy wokół siebie ludzi o gorących sercach i chętnych do Pomocy.

 

............................................................................

 

Mały Książe

 

............................................................................

 

  Mikołąj 2011


   Mimo, że w naszej szkole jest więcej tych nieco mniej grzecznych dzieci, 6 grudnia nasze progi nawiedził... nie do końca święty, ale Mikołaj! Przybył do nas z dalekiej Laponii wyjątkowo pociągiem, wiec bardzo żałowaliśmy, że zabrakło w tym roku śniegu i cudnych Mikołajowych sań. Wraz ze swymi Śnieżynkami, podążał od klasy do klasy, osładzając nam lekcje drobnymi upominkami. Mikołaj wyglądał w tym roku wyjątkowo młodo i pomimo obecności Pani Mikołajowej, budził ogromne zainteresowanie wszystkich gimnazjalistek! Do każdego podszedł, porozmawiał , chętnie pozował do zdjęć. Jak co roku wesoły korowód Śnieżynek odwiedził Urząd Gminy, a tam Pana Wójta, Panią Sekretarz i pozostałych pracowników, składając serdeczne życzenia świąteczne i dzieląc się słodkim upominkiem. Nie zapomniał o odwiedzenia biblioteki gminnej i zaprzyjaźnionych ze szkołą panach policjantach. Bardzo serdecznie i ciepło gimnazjalny Mikołaj został przyjęty w Ośrodku Zdrowia. Tam, obdarowani przez Panią Doktor słodkimi czekoladkami i mandarynkami , radośni Wolontariusze powrócili do szkoły.
   Cieszymy się, że Mikołaj nie zapomniał o nas w tym roku i mimo tego, że nie zawsze byliśmy grzeczni, wybaczył  drobne przewinienia i co najważniejsze, obiecał, że za rok do nas WRÓCI!!!

 

 

 

............................................................................

 

Mikołaj 2007

   Jak co roku, 6 grudnia do naszej szkoły zawitał Mikołaj wraz ze swoimi Śnieżynkami. W tym roku Mikołajowi towarzyszył także uroczy miś panda, który wzbudzał duże zainteresowanie wśród gimnazjalistów. Mikołaj odwiedził wszystkie klasy, wszyscy nauczyciele oraz gimnazjaliści otrzymali słodkie upominki. Czerwony przybysz z Laponii, nie zapomniał także w tym roku o pracownikach Urzędu Gminy, Ośrodka Zdrowia oraz o przedszkolakach. Dziękujemy Mikołajowi, że pamięta o nas i mamy nadzieję za rok również nas odwiedzi.............................................................................

II Gminna Wigilia mieszkańców gminy na rynku w Zakrzewie

   Już poraz drugi nasze gimnazjalne Wolontariuszki brały udział w wigilii gminnej organizowanej w grudniowa niedziele przy pięknie ustrojonej choince na rynku w Zakrzewie. Nasze Wolontariuszki umilały czas zebranym mieszkańcom gminy oraz zaproszonym gościom śpiewając przepiękne polskie kolędy przy dźwiękach gitary. Roznosiły także opłatek wśród zebranych mieszkańców gminy Zakrzew. Podczas tegorocznej Wigilii pani dyrektor naszego gimnazjum Krystyna Smolińska odebrała nagrodę dla naszej szkoły, którą ufundował dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu a był nią super skuter, który wzbudził szerokie uśmiechy szczególnie wśród chłopców z gimnazjum.


............................................................................

Wspólny Świat, Wspólny Problem

   Szkolny Wolontariat włączył się w akcję prowadzoną przez panią Janinę Ochojską. W miesiącach: październik i listopad 2007 roku nasze wolontariuszki przeprowadziły na terenie szkoły kampanię informacyjną. Codziennie w szkolnym radiowęźle pojawiały się audycje poświęcone problemowi braku dostępu do czystej wody w Afryce. Na szkolnych korytarzach pojawiły się plakaty informujące o tym problemie i o akcji prowadzonej przez nas. Również w gazetce szkolnej Szuflada można było przeczytać o naszej akcji. Dowiedzieliśmy się, że już 7 zł wystarczy aby zapewnić jednej osobie dostęp do czystej wody przez 6 tygodni!
   W wyniku przeprowadzonej akcji zebraliśmy kwotę 728 zł 40 gr. Kwotę tę wpłaciliśmy na konto Polskiej Akcji Humanitarnej.
   Wszystkim gimnazjalistom i nauczycielom serdecznie dziękujemy za dobre i wrażliwe serca oraz za dołożenie swojej kropelki wody dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.
   Dziewczęta ze Szkolnego Wolontariatu, które całą akcję przeprowadziły z ogromnym poświęceniem i zaangażowaniem zostały uhonorowane Dyplomami Anioła Wdzięczności oraz dostały na pamiątkę śliczne Aniołki.
   Drobnymi upominkami nagrodziliśmy także te klasy, które najbardziej zaangażowały się w naszą akcję.

Wiecej informacji na stronie
www.wodapitna.pl


 

............................................................................

Dożynki 2007

   16 września 2007 roku uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły brali udział w organizacji części artystycznej Dożynek Gminnych w Zakrzewie. Gimnazjalistki występowały w strojach ludowych oraz w kabaretowych popisach. Impreza zgromadziła rzesze mieszkańców gminy Zakrzew.
   Nie mogło podczas takiej imprezy zabraknąć Szkolnego Wolontariatu. Nasze Wolontariuszki dzielnie kwestowały na rzecz swojej koleżanki z kl. 2a, która jest chora na cukrzycę i potrzebuje pompę insulinową. Pomyśleliśmy, że dobrym sposobem na zebranie funduszy na ten szczytny cel będzie rozprowadzanie podczas Dożynek baloników z helem. Poza tym Wolontariuszki sprzedawały losy w dożynkowej loterii fantowej, w której można było wygrać nie lada fanty.  Loteria cieszyła się ogromną popularnością, także wśród władz naszej gminy i powiatu.
   W sumie zebraliśmy 930 zł., 70 zł. dołożyliśmy z naszych wolontariatowych funduszy i okrągłą kwotę 1000 zł. wpłaciliśmy na konto Fundacji "Zdrowe Dziecko", która gromadzi  fundusze na zakup pompy dla naszej koleżanki Beaty.


............................................................................

Mikołaj 2006